Erdoğan: Fuarlar, ihracat ve istihdamı etkileyen önemli organizasyonlar – D20Haber
21.02.2024, Çarşamba
7 °C / 16 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. EKONOMİ
  4. /
  5. ODALAR
  6. /
  7. DTO
  8. /
  9. Erdoğan: Fuarlar, ihracat ve istihdamı etkileyen...

Erdoğan: Fuarlar, ihracat ve istihdamı etkileyen önemli organizasyonlar

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 13 Ocak 2024 Cumartesi - 11:22Güncelleme: 13 Ocak 2024 Cumartesi - 11:23
Erdoğan: Fuarlar, ihracat ve istihdamı etkileyen önemli organizasyonlar

Denizli Ticaret Odası (DTO) Başkanı Uğur Erdoğan, fuarları önemsediklerini belirterek, “Fuarlar, sektörlerimizin ve şehrimizin gelişmesine katkı koyan ihracat, istihdam ve kalkınmayı etkileyen önemli organizasyonlar” dedi.

Almanya’nın Frankfurt şehrinde düzenlenen Heimtextil 2024 Uluslararası Ev Tekstili Fuarı’na giderek temaslarda bulunan DTO Başkanı Uğur Erdoğan, fuarda Denizlili firmaların heyecanlarına ortak olduklarını, fikir alışverişinde bulunduklarını, istek ve önerilerini not aldıklarını söyledi.

Heimtextil 2024 Ev Tekstili Fuarı’nda Denizli’yi ve sektörü temsil eden tekstilcilerin kaliteleriyle ön plana çıktığını dile getiren Erdoğan, “Fuardaki Denizlili firmalarımızı her yıl olduğu gibi bu sene de yalnız bırakmadık, heyecanlarına ortak olduk” dedi.

Haberin DevamıReklam
Sektör ve Denizlili firmalardan çalışmalarıyla ilgili bilgi aldıklarını kaydeden Erdoğan, “ Denizlili firmalarımız, stant ve ürünlerinin yanı sıra ziyaretçilere karşı yaklaşımlarıyla da takdir görmüş ve ürünlerinin ve hizmetlerinin kalitesiyle rakiplerine fark atmıştır. İlimizi ve ülkemizi, en güzel şekilde tanıttılar. Emek ve gayretleri için teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Fuarlar ile ilgili olarak üyelere yönelik desteklerinin sürdüğünü aktaran Erdoğan, şunları söyledi:
“Göreve geldiğimiz günden bu yana fuarları çok önemsiyoruz. Üyelerimizi, dünyanın dört bir tarafındaki sektörünün önde gelen tüm fuarlarına gönderiyoruz. Onların ufkunu daha da açmaya çalışıyoruz. Aynı zamanda pazarlarının genişlemesini ve pazar paylarının artmasını istiyoruz. Denizli Ticaret Odası olarak fuarlara yönelik desteğimizi artırdık, daha da artıracağız. Fuarlar, sektörlerimizin ve şehrimizin gelişmesine katkı koyan ihracat, istihdam ve kalkınmayı etkileyen önemli organizasyonlar. Onun için hem yurt dışında katılım sağladığımız hem de şehrimizde düzenlediğimiz fuarların çeşitliliğini de artıyoruz. Bundan sonra da sektör bazlı işlerimizi geliştirmenin gayreti içinde olacağız.”