Erdoğan: Avrupa’daki yüksek enflasyonla piyasa daraldı, ihracatımız düştü – D20Haber
18.06.2024, Salı
24 °C / 41 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. EKONOMİ
  4. /
  5. ODALAR
  6. /
  7. DTO
  8. /
  9. Erdoğan: Avrupa’daki yüksek enflasyonla piyasa daraldı,...

Erdoğan: Avrupa’daki yüksek enflasyonla piyasa daraldı, ihracatımız düştü

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 12 Ocak 2024 Cuma - 16:01Güncelleme: 13 Ocak 2024 Cumartesi - 11:21
Erdoğan: Avrupa’daki yüksek enflasyonla piyasa daraldı, ihracatımız düştü

Uluslararası Ev Tekstili Fuarı Heimtextil 2024 için Almanya’ya giden Denizli Ticaret Odası (DTO) Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, “Avrupa’daki yüksek enflasyonla daralan piyasa tekstilcilerimizi olumsuz etkiledi, ihracatımız düştü” dedi.

DTO Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan ve beraberindeki heyet, Almanya’nın Frankfurt kentinde düzenlenen Uluslararası Ev Tekstili Fuarı Heimtextil 2024’ katılan Denizlili firmaların stantlarını ziyaret etti.

İHRACATIMIZ DÜŞTÜ

Fuar için DTO organizasyonuyla çok sayıda heyetin Almanya’ya götürüldüğünü kaydeden Erdoğan, “Bu sene, fuarın daha iyi geçmesini bekliyoruz. Küresel resesyonla birlikte özellikle de en büyük müşterimiz konumundaki Avrupa’daki yüksek enflasyonla daralan piyasa, geçen yılın ikinci yarısında Denizlimizi ve tekstilcilerimizi olumsuz etkiledi, ihracatımız düştü” dedi.

76 FİRMA STANT AÇTI

Haberin DevamıReklam
Tekstil sektörünün 2024 yılından umutlu olduğunu dile getiren Erdoğan, “Heimtextil Fuarı’nda, Denizli’den 76 firmamız, 79 stant ile yer alıyor. Ayrıca, Denizli İhracatçılar Birliğimiz de şehrimiz ve ihracatçılarımız adına standını açtı. DENİB’in standını da ziyaret ettik, kolaylıklar diledik. Üyelerimize ve stantlarıyla fuarda sektörümüzün ve Denizlimizin vitrini olan firmalarımıza da başarılar diledik. Her yıl olduğu gibi bu sene de onları yalnız bırakmadık. Bu fuarın hem ilimiz hem de ülkemiz ile sektörümüze önemli bir katkı sağlamasını diliyoruz” diye konuştu.

“YURT DIŞINDAKİ FUAR SAYISINI 20’YE ÇIKARDIK”

Erdoğan, DTO yönetimi olarak, göreve geldikleri günden bu yana fuarları çok önemsediklerini söyledi. Erdoğan,“Denizli sanayicisi, gece gündüz demeden 24 saat esasına göre çalışıyor. Biz de Denizli Ticaret Odası olarak üyelerimizi dünyanın dört bir tarafındaki sektörünün önde gelen fuarlarına götürüyoruz. Onların ufkunu açmaya çalışıyoruz. Sektör bazlı yurt dışında katılım sağladığımız fuar sayımızı da 20’ye kadar çıkardık. Amacımız; ülkemizin ihracatını artırmak, sektörlerimizi daha güçlü hale getirmektir” ifadelerini kullandı.