07.03.2021, Pazar
7 °C / 14 °C Denizli Hava Durumu

DTO ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden işbirliği protokolü

Haber Merkezi - 1 Şubat 2021 Pazartesi - 14:15 DTO ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden işbirliği protokolü

Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Denizli Ticaret Odası (DTO) arasında Mesleki ve Teknik Eğitim Okul Sektör İş Birliği protokolü imzalandı

A- A+

Denizli İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hüseyin Başgün ve Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan’ın imzaladığı ve en az 3 yıl geçerli olacak protokole göre, meslek ahlakı ve ahilik değerlerini benimseyen öğrenciler yetiştirilecek.

BAŞGÜN’DEN DTO’YA TEŞEKKÜR

Denizli Ticaret Odası’nın eğitimin her alanında kendilerine destek vermeye devam etmesinin camialarını son derece mutlu ettiğini söyleyen Denizli İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hüseyin Başgün, bu protokolün mesleki eğitime önemli bir katkı sağlayacağına inandıklarını kaydetti. Başgün, “Denizli Ticaret Odası, eğitim için her zaman elini taşın altına koymuştur. Bugün de mesleki eğitimin kalitesini artıracağına inandığımız, önemli bir protokolü imzaladık. Hayırlı ve uğurlu olsun. Denizli Ticaret Odası Başkanımız sayın Uğur Erdoğan ile ekibine teşekkür ederiz” diye konuştu.

 “MESLEKİ DEĞERLERİMİZE SAHİP ÇIKIYORUZ”

Ahilik geleneğinin gelecek nesillere aktarılmasının önemli olduğunu ifade eden Erdoğan, “İmzaladığımız protokol ile, öğrencilerimizin meslek ahlakı ve ahilik değerlerine sahip olarak yetiştirilmesini sağlayacağız. Ayrıca,beceri eğitimi ve staj imkânları oluşturup, öğrencilerin alanları ile ilgili fuar etkinliklerine katılmalarını sağlayacağız. Başarılı 10 öğrencimize burs imkânı sağlamanın yanında öğretmenlerimizin alanlarıyla ilgili konularda seminerler için işbirliği yapacağız. Hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.