28.05.2023, Pazar
16 °C / 26 °C Denizli Hava Durumu
d20haber.com
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. EKONOMİ
  4. /
  5. ODALAR
  6. /
  7. DTO
  8. /
  9. DTO ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü...

DTO ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle Mesleki Eğitim Fuarı

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 28 Nisan 2023 Cuma - 10:33Güncelleme: 28 Nisan 2023 Cuma - 10:33
DTO ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle Mesleki Eğitim Fuarı

Denizli Ticaret Odası (DTO) ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle 2023 Avrupa Beceri Yılı etkinlikleri kapsamında Mesleki Eğitim Fuarı açıldı.

DTO hizmet binası önünde gerçekleşen açılış törenine Denizli Vali Vekili ve Honaz Kaymakamı Hamit Genç, Pamukkale Kaymakamı Uğur Bulut, Denizli İl Kültür ve Turizm Müdürü Turhan Veli Akyol, Denizli İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici ve Denizli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hasan Aracı ve davetliler katıldı.

“MESLEKİ VE TEKNİK EĞİTİM ÖNEMİNE VURGU”

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende konuşan Aracı, mesleki ve teknik eğitimin ülkenin gelişmesinde en önemli etken olduğunu söyledi. “Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk, ‘Eğitimde feda edilecek fert yoktur’ demiştir. Bizim de halka hizmet anlayışımız aynı bu şekilde” dedi.

“MESLEKİ EĞİTİMLERİ ÖNEMSİYORUZ”

DTO olarak mesleki eğitimleri önemsediklerini dile getiren Aracı, “Bugüne kadar 200’ü aşkın farklı konuda kişisel ve mesleki eğitim programları ile kurslar düzenledik. İnsanımızı eğittik. Eğitimli işsiz kadrosu oluşmasın istedik. Gençlerimiz meslek sahibi olsunlar, hayata tutunsunlar ve üretken olsunlar diye çabaladık. Girişimcilik kursları da düzenledik. Bu sayede binlerce insanımızı iş hayatına kattık. İş ve aş sahibi yaptık” diye konuştu.

“KARİYER ALGISI DEĞİŞMELİ”

Toplumdaki kariyer algısının değişmesi gerektiğine değinen Aracı, konuşmasını şöyle sürdürdü:

Haberin DevamıReklam
“Bugüne kadar ne yaptıysak, değerli gençler öncelikle sizin için yaptık. Daha iyi bir eğitim almanız, daha iyi yetişmiş, daha becerikli bireyler olmanız için yaptık. Nitelikli bireyler yetişsin istedik. Bizim en değerli varlığımız sizlersiniz. En önemli yatırımımız da geleceğimiz dediğimiz siz gençler için yaptıklarımızdır. Size inanıyor ve güveniyoruz. Toplumumuzdaki kariyer algısı değişmelidir. Gerçek kariyer, aslında mesleğinde aranan bir insan olmaktır. Özellikle anne babalara bu konuda çok iş düşüyor. Çocuklarımızın tercihlerinin şekillenmesinde iyi birer rehber olunması gerekiyor. Mesleki ve teknik eğitime bakış açımızın değişmesi ve iyileşmesi gerekiyor. Mesleki eğitimi geliştirmek, iyileştirmek, büyütmek,insanımızı, ekonomimizi, ülkemizi de geliştirmek, güçlendirmek ve büyütmektir.”

 

EKİCİ’DEN TEŞEKKÜR

İl Milli Eğitim Müdür Vekili Ekici ise DTO Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan ve ekibine teşekkür ederek, “Her çabamız, yaptığımız her şey Denizlimiz, yarınlarımız olan gençlerimiz, milletimiz ve ülkemiz için. Bu yolda katkı koyanlara da müteşekkiriz” diye konuştu.

Konuşmaların ardından İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici desteklerinden dolayı Denizli Ticaret Odası’na bir şilt vererek teşekkür etti. Kurdele kesiminin ardından davetliler alandaki stantları tek tek gezerek öğrencileri tebrik etti ve başarılar diledi. Meslek lisesi öğrencileri ve öğretmenleri, stantlarda gün boyu becerilerini sergiledi.