18.01.2021, Pazartesi
-1 °C / 4 °C Denizli Hava Durumu

DTO ile Ziraat Bankası arasında Tedarik Zinciri Finansmanı protokolü

Haber Merkezi - 17 Aralık 2020 Perşembe - 12:37 DTO ile Ziraat Bankası arasında Tedarik Zinciri Finansmanı protokolü

Denizli Ticaret Odası (DTO) ile Ziraat Bankası arasında, “Tedarik Zinciri Finansman Programı” kapsamında “Güvenli Ticaret Sistemi-Bankkart Başak Tedarik Zinciri Finansmanı”protokolü imzalandı.

A- A+

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile Ziraat Bankası tarafından “Tedarik Zinciri Finansman Programı” kapsamında, “Güvenli Ticaret Sistemi-Bankkart Başak Tedarik Zinciri Finansmanı” adı altında bir finansman kaynağı uygulamaya konuldu.

Alıcılar ile satıcılar arasında tedarik zinciri kurulmasına yönelik olan programın protokolü, DTO Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan ile Ziraat Bankası Denizli Bölge Yöneticiliği Satış ve Performans Yöneticisi Erhan Tekin, Girişimci Şube Müdürü İmren Özek, Denizli Şube Müdürü Engin Çekici ve Müşteri İlişkileri Yetkilisi Hüseyin Ekiz’in katıldığı törenle imzalandı.

Protokolün her iki taraf için hayırlı olmasını temenni eden Ziraat Bankası Denizli Bölge Yöneticiliği Satış ve Performans Yöneticisi Erhan Tekin, “İsteyenler, detaylı bilgi ve ilgili üründen hem ÜİY-POS müşterisi, hem de Bankkart Başak müşterisi olarak yararlanmak için en yakın Ziraat Bankası şubesine veya varsa müşteri temsilcilerine başvuruda bulunabilirler. Üyelerinize, önemli bir katkı sağlayacağına inanıyorum, hayırlı olsun” diye konuştu.

ERDOĞAN: HAYIRLI VE UĞURLU OLSUN

Erdoğan da imzanın ardından yaptığı açıklamada, “Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğimiz ve Ziraat Bankamızın iş birliğiyle hazırlanan Tedarik Zinciri Finansman Programı kapsamındaki Güvenli Ticaret Sistemi-Bankkart Başak Tedarik Zinciri Finansmanı protokolümüzü imzaladık. Denizli Ticaret Odamızın üyelerine hayırlı ve uğurlu olsun. Protokol ile üyelerimize, önemli bir avantaj sağladık. Bu sayede, alıcı ve satıcı arasındaki tahsilat riski ortadan kalkıyor, alıcılar açısından ürün ve hammaddeye daha hızlı ve kolay ulaşma imkânı tanınıyor. Ayrıca, satıcıların hem tahsilat riskini ortadan kaldırıyoruz hem de POS’ta piyasa koşullarına göre daha uygun maliyetle finansman ihtiyaçlarını karşılamalarını sağlıyoruz” dedi.

DTO ÜYELERİNE, ÖZEL FİYATLAMA VE VADE AVANTAJI SAĞLIYOR

DTO üyelerine, iş yeri ve kurumsal kart altyapısı üzerinden özel fiyatlama ve vade avantajı sunulan uygulamayla alıcı ve satıcılar kendi nakit akışlarına uygun ödeme takvimi oluşturabilecekler. Sisteme katılacak alıcı ve satıcılar kendi aralarındaki ticareti, kartlı ödeme sistemi üzerinden güvenli bir şekilde yaparak, bu sayede iş hacimlerini de arttırabilecekler.