26.01.2021, Salı
11 °C / 16 °C Denizli Hava Durumu

DTO ile Halk Bankası arasında tedarik zinciri protokolü imzalandı

Haber Merkezi - 6 Ocak 2021 Çarşamba - 15:45 DTO ile Halk Bankası arasında tedarik zinciri protokolü imzalandı

Denizli Ticaret Odası ile Halkbank arasında, "Paraf Ticari Kredi Kartı ile Güvenceli Tedarik Zinciri Finansmanı Anlaşması" protokolü imzalandı.

A- A+

TOBB ile Halkbank arasındaki “Paraf Ticari Kredi Kartı ile Güvenceli Tedarik Zinciri Finansmanı Anlaşması”ndan DTO üyeleri de yararlanacak. Söz konusu anlaşmanın protokolü, DTO Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan ile Halkbank Denizli Bölge Koordinatörü Deniz Yıldırım, Denizli Bölge Ticari ve KOBİ Pazarlama Bölüm Müdürü İlker Tekin tarafından imzalandı.

TOBB ile Halkbank arasındaki anlaşmanın Denizli ayağı tamamlandı. DTO üyeleriyle ilgili protokolün imzalandığı törende konuşan DTO Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, Halkbank Paraf Ticari Kredi Kartı sayesinde, KOBİ’lerin vadeli mal alım satımı, bankalardan kredi çekmekte ve çek senet gibi işlemlerinde yaşadığı problemlerin sona ereceğini söyledi.

“ALIŞVERİŞTE SIKINTI ÇEKİLMEYECEK”

Kullanıma sunulacak kartın tedarik zincirinin güven içinde işlemesini sağlayacağını belirten Erdoğan, “Bu imzalar ile, alıcı ve satıcının güven içinde alışveriş yapmasının yolu açıldı. KOBİ’lerimiz bu sayede çek-senet takibi yapmadan, tahsilat derdiyle uğraşmadan, güven içinde malını satabilecek. Sattığı mal bedelini tahsilat riski taşımadan Halkbank garantisiyle peşin ya da taksitli tahsil edecek. Mal almak isteyenler ise, bankadan kredi bulmak veya satıcının çek-senedini kabul edip etmemesi gibi dertleri düşünmeyecek. Protokolünü yaptığımız bu kartla malını alacak, ödemesini de 18 aya kadar esnek vadelendirmeyle yapacak. Mal almak isteyen, bu kartla peşin para ödemeden satın alabilecek. Satıcı, ‘Bu kimdir? Güvenilir mi? Borcunu öder mi?’ diye endişe etmeden malını güvenle satıp, parasını da bankadan tahsil edebilecek. Böylece hem alıcı hem de satıcı üyelerimizin nakit akışları rahatlayacak. Bankalarımızla olan anlaşmalarımıza yeni bir halka daha ekledik. Herkese hayırlı ve uğurlu olsun.” dedi.