DTO heyeti Ankara’da TOBB Genel Kurulu’na katıldı, istek ve beklentileri aktardı – D20Haber
19.05.2024, Pazar
18 °C / 32 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. EKONOMİ
  4. /
  5. ODALAR
  6. /
  7. DTO
  8. /
  9. DTO heyeti Ankara’da TOBB Genel Kurulu’na...

DTO heyeti Ankara’da TOBB Genel Kurulu’na katıldı, istek ve beklentileri aktardı

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 16 Mayıs 2024 Perşembe - 15:39Güncelleme: 16 Mayıs 2024 Perşembe - 15:39
DTO heyeti Ankara’da TOBB Genel Kurulu’na katıldı, istek ve beklentileri aktardı

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin (TOBB) 80'inci Genel Kuruluna katılan Denizli Ticaret Odası (DTO) heyeti, iş dünyası ile sektörlerin ve üyelerinin istek ve beklentilerini yetkililere iletti.

TOBB’un 80’inci Genel Kurulu Ankara’da yapıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Ticaret Bakanı Ömer Bolat’ın da katıldığı genel kurulda Uğur Erdoğan, TOBB delegeleri Bayram Ali Çoban, Engin Boyacı, Cevdet Çiftçi, Yavuz Aki, Haluk Lenger, Soner Yıldız, Öztürk Taştan, Halil Öztürk, Seda Güçlü Ağaç, Hamdi Yılmazlı, Kasım Karakaş, Mehmet Güney, Faik Müftüler ve Kıvanç Mazı’dan oluşan DTO heyeti de yer aldı.

 

TOBB delegeliğinde 10’uncu yılını tamamlayan DTO Genel Kurul Delegesi Yavuz Aki ile DTO Meclis Üyesi Haluk Lenger, belgelerini Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın elinden aldı. DTO Başkanı Erdoğan da delegeleri kutlayarak, “Denizlimiz, sektörlerimiz ve Denizli Ticaret Odamız ile üyelerimiz için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

BAKAN YARDIMCISI GÜRGEN’İ ZİYARET ETTİLER

Haberin DevamıReklam
DTO heyeti daha sonra AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin ve Geri Dönüşümcüler Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı sanayici İmdat Aday ile birlikte Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Bakan Yardımcısı Vedad Gürgen’i makamında ziyaret ederek Denizli iş dünyasının yeni sanayi siteleri beklentisini iletti, sektörlerin içinde bulunduğu durumu istişare etti.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Kentsel Dönüşüm Başkanı Hakkı Alp ile görüşen heyet, Denizli iş dünyasının beklentilerini iletti. Erdoğan, ziyaretlerle ilgili olarak “Her ikisine de ilgi ve misafirperverliklerinden dolayı teşekkür ederiz.Üyelerimizin ve Denizlimizin alanlarıyla ilgili konularını ele aldık, görüşme imkanı yakaladık. Bizlere yansıtılan başlıkları kendilerine aktardık ve yardımlarını istedik” diye konuştu.