08.03.2021, Pazartesi
2 °C / 15 °C Denizli Hava Durumu

DTO Başkanı Uğur Erdoğan’dan esnaf ziyaretleri

Haber Merkezi - 22 Ağustos 2020 Cumartesi - 12:57 DTO Başkanı Uğur Erdoğan’dan esnaf ziyaretleri

Denizli Ticaret Odası (DTO) Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, elinde dezenfektan ve maske torbasıyla iş yeri ziyaretleri gerçekleştirip, esnafla sohbet etti.

A- A+

DTO Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, Lise Caddesi’nde faaliyet gösteren esnafı ziyaret etti. Ziyaretlerinde, coronavirüsle mücadelede 14 temel kuralın yer aldığı afiş, nelere dikkat edilmesi gerektiğini anlatan broşür ve 1 aylık ihtiyacı karşılayacak maske ile dezenfektanın bulunduğu bir paketi hediye eden Erdoğan’a esnaf ilgi, nezaket ve çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

“MASKE, MESAFE VE HİJYENDEN TAVİZ VERMEYİN”

Lise Caddesi’ndeki 120 dolayında iş yerini tek tek ziyaret eden Erdoğan, işverenler ve çalışanlarla sohbetinde, COVID-19’la mücadeleden ödün vermemeleri ve kurallara harfiyen uymaları uyarısında bulundu.

Erdoğan’a işlerinin salgından olumsuz etkilendiğini, ancak karamsar da olmadıklarını söyleyen cadde esnafı, bu zor dönemi devletin sağladığı ek imkanlar ve kolaylıklarla geçirmeye çalıştıklarını söyledi. Kimileri ise, çalışma metodlarını değiştirdiklerini ve e-ticarete yönelerek bu günleri aşmaya çalıştıklarını anlattı.

“234 MİLYON TL’LİK KREDİ DESTEĞİ SAĞLADIK”

Ziyaretlerinin sonrasında değerlendirmede bulunan Erdoğan, Lise Caddesi’nin Denizli ticaretinin önemli merkezlerinden biri olduğunu ve bu sayede genel gidişata dair izlenimler edindiklerini, bu yöndeki bilgilendirme çalışmalarının önümüzdeki günlerde de devam edeceğini ifade etti. Erdoğan, şunları söyledi:

“Denizli Ticaret Odası olarak, hiçbir zaman karamsarlığa kapılmadık. Bu can bu benden de olduğu müddetçe, her türlü zorluğun üstesinden geleceğimize inandık. İşte bu inançla, varlık sebebimiz olarak gördüğümüz üyelerimizin coronavirüs salgınından en az etkilenmesi için elimizden gelen gayreti gösterdik. Bize gelen her sorun ve sıkıntıyı aynı derecede önemsedik ve aynı hassasiyetle ele aldık. Çözümü için başta Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanımız Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu olmak üzere, Denizli’mizdeki siyasiler ile ilgili bakanlarımıza kadar hemen hemen her isme taşıdık, çaresini aradık. Bugüne kadar bize ulaşan 100’ün üstündeki konunun 82’sinin sonuçlandırılmasını sağladık.

2018’de ülkemize yapılan döviz kuru saldırısında üyelerimizi yalnız bırakmamış, kaynaklarımızın tamamını onlara açmıştık. O zor dönemi aşılması için 168 milyon TL’lik Nefes Kredisi desteği sağlamıştık. Bu dönemde de ‘bizim paramız milletimizin parasıdır’ dedik ve yine tüm varlığımızı gerçek sahibinin hizmetine verdik. Temmuz sonu itibariyle, Can Suyu ve Nefes Kredisi olarak toplamda 234 milyon TL’nin üzerinde bir kaynağı, düşük faizli kredi olarak üyelerimizin kullanımına sunduk. Böylelikle, onları yine yalnız bırakmadık, çetin hayat şartlarına ve acımasız rekabete ezdirmedik.

Önümüzdeki günlerde bu miktarın daha da arttığını göreceğimizi düşünüyorum. Çünkü, halen süreç devam ediyor. Bu arada, üyelerimizle bağımızı hiç koparmadık, gerekli tedbirleri alarak ziyaretlerimizi de sürdürdük. Bugün de olduğu gibi bu ziyaretlerde, onlardan da salgınla mücadelede dikkat edilmesi gereken kurallardan ödün vermemelerini istedik; neler yapabilecekleri hakkında bilgilendirdik. Güzel de geri dönüşler aldık. Bu zor zamanda, Denizli’miz yine ne derece girişken ve çalışkan olduğunu ortaya koydu. Her türlü önlemi alarak, ekonominin çarklarını durdurmadı; çalıştı ve kazandı. Biz işte o çalışkan insanlara ‘ekonominin kahramanları’ dedik ve birer mektupla hepsine tek tek teşekkür ettik, ediyoruz. Ayrıca tek rek ziyaret de ettik, edeceğiz. Hepsine bereketli, sağlıklı, huzur içinde çok daha güzel günler diliyorum.”