05.07.2022, Salı
22 °C / 38 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. EKONOMİ
  4. /
  5. ODALAR
  6. /
  7. DTO
  8. /
  9. Erdoğan, Hometex Ev Tekstili Fuarı’nda Denizli...

Erdoğan, Hometex Ev Tekstili Fuarı’nda Denizli Stantlarını ziyaret etti

Haber Merkezi - 18 Mayıs 2022 Çarşamba - 18:48 Erdoğan, Hometex Ev Tekstili Fuarı’nda Denizli Stantlarını ziyaret etti

Denizli Ticaret Odası (DTO) Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, İstanbul’da düzenlenen Hometex Ev Tekstili ve Aksesuarları Fuarı'na katılan firmaların stantlarını ziyaret etti.

A- A+

DTO Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, DTO Meclis Başkanı Salih Sarıkaya ve DTO Yönetim Kurulu Üyesi Ali Taşevli ile birlikte, Hometex Ev Tekstili ve Aksesuarları Fuarı’nda katılan Denizlili firmaların stantlarına ziyarette bulundu.

Fuarla ilgili değerlendirmelerde bulunan Erdoğan, “Tekstil sektöründeki yatırımcılarımız, şehrimizi ve ürünlerimizi dünyanın dört bir tarafına taşımaktadırlar. Emeklerini İstanbul’daki Hometex Ev Tekstili ve Aksesuarları Fuarı’nda stant açarak görücüye çıkardılar. Denizli Ticaret Odası olarak bu fuarda da üyelerimize destek olduk. Moral ve motivasyonlarını yükseltmek için İstanbul’da da onları yalnız bırakmadık. Stantlarını ziyaret ederek fikirlerini aldık, fuarın da değerlendirmesini yaptık. Bu arada gördük ki 2 yıldır fuar yapılamadığı için alıcılar böyle bir ortamı özlemiş. İhtiyaçlarını gidermek için dünyanın dört bir tarafından İstanbul’a gelmişler. Fuarın ve görüşmelerin verimli olduğunu duymak, bizi son derece mutlu etti” açıklamasını yaptı.

Haberin DevamıReklam

Denizli Ticaret Odası olarak, büyük fuar organizasyonlarını her zaman Denizli’nin ve sektörlerin daha fazla tanınması ve tanıtılması açısından da önemli bir fırsat olarak gördüklerini kaydeden Erdoğan, sözlerine şunları ilave etti:

“İhracatımızın temel direği olan tekstilcilerimizin üstün çabası yadsınamaz. Bu sektörde binlerce girişimcisiyle yer alan Denizli Ticaret Odamız ile üyeleri, emin adımlarla dünyaya açılıyorlar. Ev tekstili ve aksesuarlarından oluşan ürünlerini, Hometex Fuarı’ndaki stantlarında yurdun çeşitli yerleri ile dünyanın farklı noktalarından gelen birbirinden seçici katılımcıların dikkatine sundular. Hem şehrimizi ve sanayisini tanıttılar hem de ekonomimize itici güç oldular, oluyorlar. 86 firmamızla adeta çıkarma yaptığımız fuarda Denizlimiz stantları, ürünleri ve ev sahipliğiyle yine göz kamaştırdı. Firmalarımız, fuarın en çok kapısı çalınan katılımcısı oldu. Firmalarımızın ve Denizli Ticaret Odamızın üyelerinin temaslarının bu yıl geçen yıllara göre daha fazla kazanca dönüşmesini temenni ediyorum. Dilerim firmalarımızın her görüşmesi alışverişe dönüşür; ticaret yapabilecekleri yeni bir kazanç kapısı olur.”