25.06.2021, Cuma
20 °C / 35 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. EKONOMİ
  4. /
  5. ODALAR
  6. /
  7. DTO
  8. /
  9. DTO Başkanı Uğur Erdoğan, esnaf ziyaretlerini...

DTO Başkanı Uğur Erdoğan, esnaf ziyaretlerini sürdürdü

Haber Merkezi - 26 Mayıs 2021 Çarşamba - 14:07 DTO Başkanı Uğur Erdoğan, esnaf ziyaretlerini sürdürdü

Denizli Ticaret Odası (DTO) Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, oda üyeleri ile esnaf ziyaretlerinisi sürdürüyor. Altıntop, Değirmenönü, Sırakapılar ve Mehmetçik mahallelerindeki esnafı ziyaret eden Erdoğan, pandeminin olumsuz etkilerini azaltmak için bugüne kadar neler yaptıklarını anlattı, istekleri dinledi.

A- A+

DTO Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, ziyaret turuna DTO Meclis Üyesi ve Hayvancılık Kooperatifleri Birliği (HAY-KOOP) Denizli Bölgesi Başkanı Mehmet Varol ile başladı. Varol, Erdoğan’ı Denizli’nin tarım potansiyeli ve kooperatifleriyle ilgili bilgilendirdi. Varol, “Birliğimizde Denizlili üreticilerimizin emeğini korumak ve değerlendirmek için çaba sarf ediyoruz. 76 kalem tarımsal ürünü hazırlayıp iç piyasaya sürüyoruz.Son dönemde çeşitli internet siteleri üzerinden online satışa da başladık” dedi.

Erdoğan, daha sonra DTO 1. Meslek Komitesi Üyesi SerasTemizlik’in sahibi Ramazan Sözgen, DTO 1. Meslek Komitesi Başkanı Beltan İthalat ve İhracat Ticaret Ltd. Şirketi’nin sahibi Betül Lerzan Tan, aynı komitede yer alan DTO Yönetim Kurulu Üyesi Özel Denizli Empati Danışmanlık ve Özel Eğitim Rehabilitasyon Merkezi’nin sahibi Kemal Tuncer’i ziyaret etti.

Erdoğan, ziyaretlerini Altıntop,Değirmenönü,Sırakapılar ve Mehmetçik mahallelerinde faaliyet gösteren işletmelerle sürdürdü. Paket servis ve ‘gel al’ şeklinde hizmet veren Nimet Döner’in çalışanları ile sahiplerinden Erol Koşarhan’ı, Sırakapılar’daki genç girişimcilerden Hisar Ofis Büro Mobilya’nın sahibi Ali Osman Yayla’yı, Altıntop Mahallesi Eflatun Sokak’taki kafelerden Kahve Modası’nın sahipleri Aynur ve Şeref Acar çiftini, Saltak Caddesi’nde Yıldız Oto Musıc’in sahibi Ahmet Yıldız’ı, Çıtır Fırın’ın personelini ve Extravagant Sıradışı Meze Evi sahipleri ile çalışanlarını iş yerlerinde ziyaret ederek hayırlı işler diledi.

Bu ziyaretlerinde, pandemi döneminin zorlu geçtiğini bildiklerini söyleyen Erdoğan, bu süreçte Denizli Ticaret Odası olarak salgının ticari hayata etkilerini azaltmak için ellerinden geleni yapmaya çalıştıklarını vurguladı. Bugüne kadar yaptıklarını anlattı, üyeleri ile esnafın talep ve önerilerini dinleyip not aldı.

Gittiği yerlerde işverenlere Nefes Kredisi hazırlıkları hakkında da bilgi veren Erdoğan, “Esnafımızın her koşulda ve her daim yanındayız. Bugün olduğu gibi pandemi döneminde de hiç durmadık. Üyelerimizi iş yerlerinde ziyaret ettik, ediyoruz ve dinliyoruz. İstek ve sıkıntıları ile çözüm önerilerini tek tek not alıyoruz.Bu süreçte esnafa verilen hibe destekler çok önemliydi. Ziyaretlerimizde yeni açıklanan destek paketinin ayrıntılarını anlatıyoruz. Şimdi size de bunları anlatmaya geldik. Varsa sorularınızı cevaplamak istedik. Bunun yanı sıra Denizli Ticaret Odası olarak bizler de bağlı bulunduğumuz Türkiye Odalar ve borsalar Birliğimizin himayesinde yürüteceğimiz Nefes Kredisi hazırlıklarına başladık. Onu da kısa zamanda uygulamaya geçireceğiz. Sizlere o müjdeyi de vermek istedim” diye konuştu.

DTO Başkanı Uğur Erdoğan’ın girdiği iş yerlerindeki esnaf, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirirken “Bu zor süreçte de ayağımıza kadar gelinmesi, hatırımızın sorulması bizi sevindirdi. Bizim kapımızı da çaldınız,mutlu ettiniz; çok teşekkür ederiz. Çalışmalarınızıyakından takip ediyoruz. Başarılı buluyor ve kolaylıklar diliyoruz” dedi.