Erdoğan: Denizli, Avrupa’nın gıda ve makine ihtiyacını karşılayabilecek potansiyelde – D20Haber
24.06.2024, Pazartesi
26 °C / 43 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. EKONOMİ
  4. /
  5. ODALAR
  6. /
  7. DTO
  8. /
  9. Erdoğan: Denizli, Avrupa’nın gıda ve makine...

Erdoğan: Denizli, Avrupa’nın gıda ve makine ihtiyacını karşılayabilecek potansiyelde

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 12 Ekim 2023 Perşembe - 17:22Güncelleme: 12 Ekim 2023 Perşembe - 17:23
Erdoğan: Denizli, Avrupa’nın gıda ve makine ihtiyacını karşılayabilecek potansiyelde

Denizli Ticaret Odası (DTO) Başkanı Uğur Erdoğan, Türk-Alman Ticaret ve Sanayi Odası’nda (TD-IHK) düzenlenen programda, Denizli’nin tüm Avrupa’nın gıda ve makine ihtiyacını karşılayabilecek potansiyelde olduğunu dile getirdi.

Almanya’nın Köln şehrinde düzenlenen Anuga 2023 Gıda Fuarı’na 37 kişilik DTO heyeti, Türk Alman Ticaret ve Sanayi Odası (TD-IHK) ile Avrupa Türk Gıdacılar Perakendeciler Platformu üyeleri ve T.C. Düsseldorf Ticaret Ataşesi İrem Ekmekçi Konuk ile bir araya geldi.

 

“TALEPLERİ KARŞILAMAYA HAZIRIZ”

TD-IHK’nin toplantı salonundaki toplantıda konuşan DTO Başkanı Uğur Erdoğan, kendilerini ağırlayan TD-IHK yönetimine teşekkür etti.İki ülke arasındaki ticaretin geliştirilmesi adına bu türdeki organizasyonlarla iş birliklerinin önemine dikkat çeken Erdoğan, Avrupa’daki tüketicilerin ve iş dünyasının taleplerini karşılamaya talip olduklarını söyledi.

“DENİZLİ İHRACATÇI BİR KENT”

Denizli’nin üretici ve ihracatçı bir kent olduğunu kaydeden Erdoğan, konuşmasında şunları söyledi:

Haberin DevamıReklam
“Denizlimiz, ülkemizin önde gelen modern tesisleri ve entegre yatırımlarıyla, talep olması halinde Almanya başta olmak üzere tüm Avrupa’nın hem gıda hem de makine ihtiyacını karşılayabilecek potansiyelde büyük bir üreticidir ve ihracatçı bir sanayi şehridir. Gerek Denizli Ticaret Odamızın gerekse üyelerimizin çeşitli sektörlerde iş birliğine ve yeni yatırımlar ile girişimler için ortaklıklara açık bir anlayışla tüm dünya ile çalıştığına da dikkat çekmek isterim. Bu anlattıklarımı yerinde görmek ve bilgi almak üzere, sizleri ülkemize ve şehrimize davet bekliyoruz. Bu vesileyle, son dönemde baş gösteren vize sorunu konusunda da sizlere bir çağrıda bulunarak birlikte hareket edilmesi halinde her türlü lobi faaliyetinde yer alabileceğimizi ve destekte bulunacağımızı da vurgulamak isterim.”

TD-IHK ÜYESİ OLDU

Toplantıda Türk Alman Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreter Yardımcısı Sevgi Kalaycı, Avrupa Türk Gıdacılar Perakendeciler Platformu Koordinatörü Volkan Aydın ile T.C. Düsseldorf Ticaret Ataşesi İrem Ekmekçi Konuk da konuşma yaptı. Toplantıda firma temsilcilerinin soruları da yanıtlanırken, Erdoğan, üyelik formunu doldurarak TD-IHK’nin üyesi oldu.

DENİZLİ HOROZU AVRUPA’DA

İki ülke arasındaki ekonomik ilişkilerin nasıl geliştirilebileceği hakkındaki istişareyle devam eden etkinlik, günün anısına takdim edilen hediyeler ve toplu fotoğraf çekilmesiyle sona erdi.