08.12.2022, Perşembe
6 °C / 15 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. EKONOMİ
  4. /
  5. ODALAR
  6. /
  7. DTO
  8. /
  9. DTO Başkanı Erdoğan Çardak OSB’deki firmaları...

DTO Başkanı Erdoğan Çardak OSB’deki firmaları ziyaret etti

Haber Merkezi - 13 Haziran 2022 Pazartesi - 14:47 DTO Başkanı Erdoğan Çardak OSB’deki firmaları ziyaret etti

Denizli Ticaret Odası (DTO) Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, Çardak Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB) faaliyet gösteren oda üyelerini ziyaret etti.

A- A+

DTO Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, iş yeri ziyaretlerine Çardak OSB’deki firmalar ile devam etti. Erdoğan, Filtorq Filtre İthalat İhracat Sanayi ve Ticaret AŞ’yi ziyaretinde firma sahipleri Tahir Örikli ile Ahmet Örikli ile görüştü. Aynı zamanda Çardak OSB Başkanvekili olan DTO Meclis Üyesi Tahir Örikli, Erdoğan’a işletmeleri ve faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Erdoğan, Örikli Ailesi’ne başarılarının artarak ve katlanarak sürmesini diledi.

 

70 ÜLKEYE İHRACAT YAPIYORLAR

Erdoğan’ın ziyaret turunda bir başka durağı kalem ve kırtasiye malzemeleri üretimi yapan Pensan oldu. Pensan Kalem ve Kağıt Sanayi Ticaret AŞ Denizli Şubesi’nde Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Çiftçioğlu, Avrupa, Asya, Afrika ve Güney Amerika ile Rusya da dahil olmak üzere 70 ülkeye ihracat yapan yaptıklarını anlattı.

Erdoğan da “Ülkemizin sektöründeki en büyük yatırımlarından biri durumundaki Pensan, şehrimizde yeni iş kolları ve sektörlerin oluşmasıyla gelişmesinin önemli örneklerinden biridir. Bu tür işletmelerimizin sayılarının katlanarak artmasını, sanayimizin daha da büyümesini temenni ediyorum. Gençlerin bu konuda öncü olması da bizi ayrıca sevindirdi” dedi.

Başkan Erdoğan ayrıca, Türkeli Ray Sanayi ve Ticaret AŞ’de Necdet Ök’ü ziyaret ederek, çalışmalarında kolaylıklar ve başarılar diledi.

AYT DOKUMA KUMAŞÇILIK ZİYARETİ

Erdoğan, bir başka durağı Çardak OSB’nin ilk tekstil fabrikası olan AYT Kumaşçılık Sanayi ve Dış Ticaret Limited Şirketi oldu. Erdoğan, sektörle ilgili ayrıntılı bilgi veren iş insanı Yılmaz Çelik’e misafirperverliğinden dolayı teşekkür etti.

Haberin DevamıReklam

GENÇ GİRİŞİMCİLERİ UNUTMADI

DTO Meclis Üyesi Dora Tekstil’den genç girişimci İbrahim Acar ile Batu Tekstil’den Selhan Acar’ı da fabrikalarında ziyaret eden Erdoğan, “Genç girişimcilerimiz, azimleri ile yenilikçi fikirleri bizleri gururlandırdı” değerlendirmesinde bulundu.

DTO’nun üyelerinden Çağ Tek Plastik Lastik Tekstil Konfeksiyon Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi’nin sahibi Abdullah Çobankara’yı da ziyaret eden Erdoğan, işletmeyi gezerek sektörleri ile ürünleri hakkında bilgi aldı.

DTO Başkanı Uğur Erdoğan’a, ziyaretlerinde Çardak OSB Başkanvekili Tahir Örikli, OSB Müdürü Mehmet Yeşilpınar, DTO Yönetim Kurulu Üyesi Yakup Öğütcen, DTO Genel Sekreteri Ali Rıza Tekin, DTO Özel Kalem ve Basın Sorumlusu Ömer Altıntaş eşlik etti.

ÇARDAK BELEDİYE BAŞKANI YILMAZ İLE GÖRÜŞTÜ

OSB gezisinde Çardak Belediye Başkanı Hüsnü Yılmaz ile de bir araya gelen Erdoğan, ayrıca yeni yatırımlar ile yatırım alanlarını yerinde inceledi, Örikli ve Yeşilpınar’dan bilgi aldı.

“ÜRETİM VE İHRACATA DEVAM EDECEĞİZ”

ziyaretleriyle ilgili değerlendirme yapan Erdoğan, “Çardak OSB’miz, yeni sektörlerle hızla büyüyor. Canımız bildiğimiz vatan topraklarına değer katanlardan Allah razı olsun. Türkiye’miz ile Denizli’mizin ve memleketimiz ile milletimizin kalkınması, insanımızın refahının artması için bir karış bile boş ve verimsiz yer bırakmayıncaya kadar yeni yatırımlar yapmaya, çalışmaya, üretmeye ve ihraç etmeye devam edeceğiz” dedi.