21.01.2021, Perşembe
1 °C / 12 °C Denizli Hava Durumu

DTO Başkanı Erdoğan’dan DOSBİL’e ziyaret

Haber Merkezi - 18 Eylül 2019 Çarşamba - 17:28 DTO Başkanı Erdoğan’dan DOSBİL’e ziyaret

Denizli Ticaret Odası (DTO) Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, bilişim sektöründe ciroya göre Türkiye’nin en büyüklerinin sıralandığı ilk 500’e giren DOSBİL Bilgisayar Sanayi ve Ticaret Limitet Şirketini ziyaret etti.

A- A+

Türkiye’de bilişim alanındaki tek kapsamlı araştırma olan İlk 500 Bilişim Şirketi Araştırması 2018’de iki Denizli firması yer aldı. DTO Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, bu iki firmadan biri olan ve kısa bir süre önce yeni yerine taşınan DOSBİL Bilgisayar Sanayi ve Ticaret Limitet Şirketini ziyaret ederek, Mustafa Kaygın ile uzman ekibini, başarılarından dolayı kutladı.

Faaliyetleriyle ilgili bilgi aktaran Kaygın, İlk 500 Bilişim Şirketi Araştırmasını incelediklerinde, geçen yıl “Bilişim 500” sıralamasında yer alan şirketlerin toplam gelirlerinin bir önceki yıla göre Türk Lirası olarak yüzde 12 arttığını gördüklerini söyledi. 2018’de en yüksek büyümenin yüzde 317 ile gerçekleştiğini ve yüzde 100’ün üzerinden büyüyen şirket sayısının ise 28 olduğunu ifade eden Kaygın, büyüyen şirketlerin tamamının yazılım ya da hizmet alanında satış yapıyor olmasının güzel bir gelişme olduğunu vurguladı.

ERDOĞAN’A TEŞEKKÜR ETTİ

DOSBİL olarak sektörde 35 yılı geride bıraktıklarını ve bu süreçte çok sayıda büyük proje ile farklı başarılara imza atmanın mutluluğunu yaşadıklarını dile getiren Kaygın, “Fakat, bu seferki adeta başarılarımızın taçlandırıldığı bir haber oldu. Hızla değişen ve gelişen bu sektörde anı yakalamak, tutunmak ve ayakta kalabilmek çok zor… Hem sermaye hem de bilgi ve tecrübe gerektiriyor. Her adımınızı ölçerek ve strateji kurarak atmanız gerekiyor. Geçmişte doğru adımlar atmışız ki, bugün Türkiye’de bilişim alanındaki tek kapsamlı araştırmada ilk 500 bilişim şirketi arasına girdik. Sizi de bu vesileyle yeni yerimizde görmek, bizleri son derece mutlu etti. Yakın ilginiz ve bugüne kadar hiç eksiltmediğiniz desteğinizden dolayı bir kez daha teşekkür ederiz. Odamız, sizin ve yeni yönetiminizdeki ekibinizle birlikte, ivme kazandı. Çoğu şehrimiz ve odamız adına ilk olan güzel işlerle anılır oldu. Böyle bir ekibin parçası olmak, benim için ayrı bir gurur kaynağıdır. Başarılarınızın kesintisiz sürmesini temenni ediyorum” dedi.

ERDOĞAN: DENİZLİ İŞ KABUĞUNU KIRIP SEVİYE ATLAYACAK

DTO Başkanı Erdoğan ise, yüksek teknoloji gerektiren iş kollarıyla bilişim sektörünün geleceğin dünyasını tasarlayan meslek grupları olduğuna dikkat çekti. Erdoğan, Türkiye’nin en büyükleri arasında Denizli’den de iki ismin bulunmasının ve bunların DTO üyesi olmasının kendilerine büyük bir gurur ve farklı bir mutluluk yaşattığını kaydetti.

Bilişim sektöründe ciroya göre Türkiye’nin en büyüklerinin sıralandığı İlk 500 Bilişim Şirketi Araştırması 2018’de yer alan DOSBİL ile İNFOTÜRK Bilgisayar’ın başarılarıyla gurur duyduklarını belirten Erdoğan, şunları kaydetti:

“1983’ten beri şehrimizde bilişim sektöründe birçoğu ilk, önemli faaliyetleri bulunan, sektörünün kentteki öncülerinden firmanız DOSBİL Bilgisayar, şehrimizin markalarından biri haline gelmiştir. Sizin, planlı çalışmayı seven, işinde oldukça titiz, sektöründeki yeniliklere açık ve gelişmeleri yakından takip eden biri olduğunuzu iyi biliyorum. Görüyorum ki, bu örnek yapınız ve yaşam tarzınız, işinize de yansımış; başarı olarak geri dönmüş. Bu aynı zamanda tabi ki ekip ve uzmanlık işi. Sizlerin bu gayret ve başarısı, özellikle sektöre yeni adım atacak gençlerimiz ile kapılarını yeni açan işletmelerimize de moral kaynağı oluyor; onların motivasyonlarını artırıyor. Sizi ve ekibinizi kutluyor, yeni yerinizin de hayırlı olmasını diliyorum. Aynı listede yer alan diğer firmamız İNFOTÜRK ise, önce tüm Ege’ye daha sonra Güneybatı Anadolu ile Marmara’ya, zamanla da Türkiye’ye hizmet vermeye başlamış, kısa zamanda tüm yurda yayılmış başarılı geçmişiyle dikkat çekiyor. Onları da en kısa zamanda ziyaret edeceğim; şimdiden kutluyorum.”

KAYGIN İLE EKİBİNE DTO’DAN TEŞEKKÜR BELGESİ

Erdoğan, ziyaretin sonunda, Kaygın ile ekibine, DOSBİL’in başarısını kaleme alıp kutladığı teşekkür belgesini hediye etti.