26.10.2021, Salı
10 °C / 23 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. EKONOMİ
  4. /
  5. ODALAR
  6. /
  7. DTO
  8. /
  9. DTO Başkanı Erdoğan’dan D20HABER.COM’a gıda fuarı...

DTO Başkanı Erdoğan’dan D20HABER.COM’a gıda fuarı değerlendirmesi

Haber Merkezi - 11 Ekim 2021 Pazartesi - 15:19 DTO Başkanı Erdoğan’dan D20HABER.COM’a gıda fuarı değerlendirmesi

Denizli Ticaret Odası (DTO), onlarca ülkenin odağındaki Anuga Duabi Fuarı’na adeta çıkarma yaptı. Denizlili gıdacılar fuarı fırsata çevirmeye çalışırken, D20HABER.COM da Almanya’nın Köln kentindeki bu önemli organizasyonu usta gazeteci Sedat Kurt ile takip ediyor.

A- A+

Pandemi ile birlikte öne çıkan sektörlerin başında yer alan gıdanın, stratejik bir öneme sahip olduğu daha iyi anlaşıldı. Bu nedenle de Almanya’nın ticaret merkezlerinden Köln’de düzenlenen Anuga Duabi Fuarı, sektörde faaliyet gösteren firmaların odaklandığı bir organizasyona dönüştü.

FUARI, USTA GAZETECİ SEDAT KURT TAKİP EDİYOR

Türkiye’nin 300’e yakın firmayla yer aldığı fuarda, Denizli’den de 6 özel sektör kuruluşu stant açtı. Vali Ali Fuat Atik, AK Parti Milletvekili Şahin Tin ve DTO Başkanı Uğur Erdoğan ile odanın gıda sektöründe faaliyet gösteren üyelerinden oluşan Denizli Heyeti, dünyanın gözlerinin çevrildiği bu fuar için Köln’de bulunuyor. Usta gazeteci Sedat Kurt da bu önemli organizasyonu D20HABER.COM adına takip etmekte.

DENİZLİ HEYETİ, STANTLARI ZİYARET ETTİ

Haberin DevamıReklam

Fuarda stant açan firmaları yalnız bırakmayan Denizli Heyeti, ziyarette bulundu, organizasyonla ilgili bilgi aldı ve başarı dileklerini iletti. Fuarla ilgili D20HABER.COM’a açıklama yapan DTO Yönetim kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, üyelerinin dünyaya açılmalarına yönelik desteklerinin devam ettiğini söyledi.

Gıdanın önemini vurgulayan ve fuarın Denizli için, Türkiye için olumlu sonuçlar getirmesini dileyen Erdoğan, “Denizli Ticaret Odası her zaman olduğu gibi, Denizli’deki firmalarımızın ihracatını geliştirme, üretimini artırma noktasında dünyanın dört bir tarafına üyelerimizle birlikte gidiyoruz. Burada da sayın Valimi ve milletvekilimiz ve 40’a yakın üyemizle birlikte Anuga Duabi Fuarı’ndayız. Fuara Denizli’den katılan firmalarımızın stantlarını ziyaret ettik, onlara bol kazançlar diledik. Bu fuarı çok önemli ve değerli buluyoruz. Çünkü buraya dünyanın dört bir tarafından katılım var. Türkiye’den 300 dolayında firma bu fuarda” dedi.