29.07.2021, Perşembe
25 °C / 40 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. EKONOMİ
  4. /
  5. ODALAR
  6. /
  7. DTO
  8. /
  9. DTO Başkanı Erdoğan TOBB Genel İdare...

DTO Başkanı Erdoğan TOBB Genel İdare Kuruluna seçildi

Haber Merkezi - 15 Mayıs 2018 Salı - 14:35 DTO Başkanı Erdoğan TOBB Genel İdare Kuruluna seçildi

Denizli Ticaret Odası (DTO) yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) 22 üyeden oluşan Genel İdare Kuruluna seçildi. TOBB Genel İdare Kurulu, bu genel kuruldaki seçimle ilk defa oluşturuldu.

A- A+

DTO’nun 16 delegeyle temsil edildiği, yurt genelinden bin 562 delegenin katıldığı TOBB’un 74’üncü seçimli genel kurulu tamamlandı. DTO Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan’ın doğal delege olduğu genel kurulda, delegeler Haluk Lenger, Bayram Ali Çoban, Yavuz Aki, Cevdet Çiftçi, Mesut Yılmaz, Nazmi Çolak, Erol Kaya, Ali Önal, Kasım Karakaş, Halil Öztürk, Murat Çetintaş, Yakup Öğütcen, Mehmet Ali Mazı, Ali Taşevli ve Öztürk Taştan oy kullandı. Meclis Başkanı Salih Sarıkaya da genel kurula katıldı.

 

ERDOĞAN, GİK VE TİCARET ODALARI KONSEYİNE SEÇİLDİ

TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu’nun tek aday olarak girdiği ve güven tazelediği genel kurulda, ilk defa oluşturulan genel idare kurulunun 22 üyesi de belirlendi. Tek listeyle gidilen seçimde Erdoğan, genel idare kuruluna seçildi. Erdoğan, ayrıca Ticaret Odaları Konseyine de girdi.

 

GENEL KURUL DEĞERLENDİRMESİ

Oyunu kullanmasının ardından TOBB Genel Kurulu’nu değerlendiren Erdoğan, seçim sonuçlarının ortaya çıkması, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nde yönetim ile konsey ve kurul üyelerinin, delegelerin oylarıyla yeniden belirlenmesiyle başlayan yeni dönemin, oda ve borsalarla üyelerine farklı bir dinamizm kazandıracağına inandığını söyledi. Başkan Erdoğan, şunları kaydetti:

“Büyük ve güçlü Türkiye hedefimize ulaşmak için bu tür organizasyonlar ayrı bir önem taşıyor. Seçimler, ekonomi ve ticarete yön veren unsurların heyecanını tazeliyor. Denizli Ticaret Odası olarak, genel kurul delegelerimizle birlikte biz de demokrasinin gereğini yerine getirdik. Yurdun dört bir tarafındaki oda ve borsalarımız gibi biz de Denizli heyeti olarak, oda ve borsalarımızın genel kurul delegeleriyle oradaydık. Oyumuzu kullandık. Böylelikle Türkiye’nin en büyük sivil toplum kuruluşu olarak, iş dünyamızın dolayısıyla ülkemizin nabzını tutan oda ve borsalarımızın seçim süreci tamamlandı. Yeni hedefler, yeni ufuklar, yeni heyecanlarla, kaldığımız yerden ülkemiz ve milletimiz için çalışmaya devam edeceğiz. TOBB Genel Başkanımız Sayın Rıfat Hisarcıklıoğlu’nun tek başına yeniden aday olup güven tazelediği genel kurulumuzun hayırlara vesile olmasını diliyorum. Millete hizmet etmek için çıktığımız bu yolda bize destek vererek güçlendiren üyelerimizi, genel kurulumuzda temsil etmenin onurunu yaşadık. Onlara da bizleri buralara kadar getirdikleri için teşekkür ediyor, bu vesileyle herkese ağız tadıyla ve sağlıcakla geçirecekleri bir ramazan ayı diliyorum.”