17.05.2022, Salı
17 °C / 30 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. EKONOMİ
  4. /
  5. ODALAR
  6. /
  7. DTO
  8. /
  9. DTO Başkanı Erdoğan: Fuarlar, ticari hayatımıza...

DTO Başkanı Erdoğan: Fuarlar, ticari hayatımıza hız kazandırıyor

Haber Merkezi - 3 Mart 2020 Salı - 16:19 DTO Başkanı Erdoğan: Fuarlar, ticari hayatımıza hız kazandırıyor

Denizli’de 16’ncı kez kapılarını açan Ege Tarım, Sera ve Hayvancılık Fuarı’nı ziyaret eden Denizli Ticaret Odası (DTO) Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, fuarların ticari hayata hız kazandırdığını belirtti.

A- A+

DTO Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, DTO Meclis Başkanı Salih Sarıkaya, DTO Yönetim Kurulu üyeleri ve meclis üyelerinden oluşan bir heyetle, 16’ncı Ege Tarım, Sera ve Hayvancılık Fuarı’nı ziyaret etti. Erdoğan, 200 bin kişinin ziyaret ettiği ve 250 firmanın stant açtığı fuarda, katılımcılardan ürünleri hakkında bilgi aldı.

DTO BAŞKANI ERDOĞAN’A TEŞEKKÜR ETTİ

DTO heyetine ziyaretleri boyunca eşlik eden fuar organizasyon şirketinin sahibi Fatih Tan, fuarlarının sadece tarım sektörüne değil, tüm bölge esnafına, turizm merkezlerine ve tüm şehre ekonomik anlamda kazanç sağladığını söyleyerek, ilgi ve desteğinden dolayı Erdoğan’a teşekkür etti. Tan, “Fuarımız, katılımcılarıyla ziyaretçilerine yeni teknoloji, yöntem ve ürünlerle tanışıp geleceği yakından yakalama fırsatı verdi. Denizli bölgesi ve çevre illerde tarımla uğraşanların tarım teknolojilerindeki gelişmeleri yakından tanımalarına imkân tanıdı. Denizli’ye her geldiğimizde Başkan Erdoğan’dan hep destek gördük; yakınilgilerinden dolayı teşekkür ederiz” diye konuştu.

ERDOĞAN: FUAR DENİLİNCE MUTLU OLUYORUZ

Erdoğan ise, Türkiye’nin en büyük 5 tarım fuarından birisinin Denizli’de düzenlendiğini, sektör temsilcilerinin Denizli’de buluşmasından büyük memnuniyet duyduklarını belirtti. Tüm stantları ziyaret edip temsilcileri ve müşterileriyle birebir görüşen, fuardaki katılımcılarla hem sektörlerindeki son durumu hem de tarımsal faaliyetlerle tarım ürünleri ticaretinin gidişatını değerlendiren Erdoğan, “İstihdam, üretim ve ihracat açısından büyük katkılar sağlayan fuarlar, heyecan ve sinerji oluşturuyor. Dolayısıyla da biz, fuar denilince mutlu oluyoruz.Türkiye’nin en büyük 5 tarım fuarından birinin ilimizde yapılmasından gurur duyuyoruz. Bu fuar, özellikle Denizli’nin en hareketli olduğu, en coşkulu geçen etkinliklerinden biri. Bizler de stant açan firmalarımızı tek tek ziyaret edip, hasbihal ettik.DTO’daki faaliyetlerimizi anlattık; sektörlerine dair istek, öneri ve değerlendirmelerini dinledik. Ülkemize ve Denizli’mize hayırlı olsun” dedi.