29.11.2022, Salı
9 °C / 16 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. EKONOMİ
  4. /
  5. ODALAR
  6. /
  7. DTO
  8. /
  9. DTO Başkanı başarılı ihracatçı firmaları kutladı

DTO Başkanı başarılı ihracatçı firmaları kutladı

Haber Merkezi - 17 Haziran 2022 Cuma - 15:57 DTO Başkanı başarılı ihracatçı firmaları kutladı

Denizli Ticaret Odası (DTO) yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, en fazla ihracat yapan bin firma arasında yer alan 32 Denizli şirketini kutladı.

A- A+

DTO Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, Türkiye İhracatçılar Meclisinin (TİM) araştırmasına göre Denizli’den 32 şirketin en fazla ihracat yapan bin firma arasında yer aldığına işaret ederek, şunları kaydetti:

Haberin DevamıReklam

“13’ü tekstil, 8’i kablo, 4’ü metal ve çelik, 2’si gıda, 2’si elektrik, 1’i de maden sektöründe yer alan ve adının açıklanmasını istemeyen 2 firmamızla birlikte sayıları 32’yi bulan yatırımcılarımızı, TİM’in her yıl düzenli olarak açıkladığı ilk 1000 ihracatçı listesine girdikleri için tebrik ediyorum. Denizli’mizin girişimciliğini, çalışkanlığını tescillediler. Pandemi döneminde işletmelerini açık tutarak kesintisiz ihracat yapan ve iş hacmini artıran bu firmalarımız, ekonomimizin kahramanlarıdır. Bu listede yer alarak o dönemdeki cansiperane, özverili çalışmalarının karşılığı olan bu derece büyük bir onuru Denizlimizle paylaşmışlardır. Ne kadar kutlasak, teşekkür etsek az kalır. Sıralamaya girerek Denizli’mizin gururu olan firmalarımızı ve çalışanlarını kutluyor, başarılarının artarak devamını diliyorum. Durmak yok; çalışmaya, üretmeye, ihraç etmeye, ülkemize hizmet etmeye, kazanmaya ve kazandırmaya devam.”