18.05.2022, Çarşamba
16 °C / 31 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. EKONOMİ
  4. /
  5. ODALAR
  6. /
  7. DTO
  8. /
  9. Denizli’den “Mehmetçiğimizin yanındayız” mesajı

Denizli’den “Mehmetçiğimizin yanındayız” mesajı

Haber Merkezi - 2 Mart 2020 Pazartesi - 12:32 Denizli’den “Mehmetçiğimizin yanındayız” mesajı

Denizli’den Türkiye ve dünyaya “Mehmetçiğimizin yanındayız” mesajı verildi. Sivil toplum kuruluşları adına hazırlanan ortak açıklamada, “Türk Silahlı Kuvvetlerimizin ve kahraman Mehmetçiğimizin yanındayız. Gönüllerimiz bir, duamız bir” mesajı verildi.

A- A+

İdlib’de şehit olan askerlerimizi anmak üzere, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) öncülüğünde, birliğe bağlı oda ve borsalar ortak basın açıklaması yaptı. Başkentte basın açıklamasını TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu okudu. 81 İl’de Türkiye’nin önde gelen 30’a yakın meslek örgütü, sendika konfederasyonu ve sivil toplum kuruluşu ile bu açıklamayı yaptıklarını belirten Hisarcıklıoğlu, şöyle devam etti:

MİLLETİMİZİN, DEVLETİMİZİN YANINDA DURDUK”

“Bizler, her kritik dönemde milletimizin ve devletimizin yanında durduk. Üstlendiğimiz sorumluluğun hakkını vererek hareket ettik. Bugün de, İdlib’te gerçekleşen hain saldırıya ilişkin, ortak tepkimizi gösteriyoruz. Öncelikle vatanın huzuru, güvenliği ve mazlumları müdafaa etmek üzere üstlendikleri görevde şehit olan tüm kahraman askerlerimizin ruhları şad olsun. Rabbim şehitlerimizin mekânını cennet, eylesin.Yakınlarına sabır ve metanet, yaralılarımıza acil şifalar nasip eylesin. Milletimizin başı sağ olsun.

Askerlerimiz İdlib’de, hem ülke sınırlarımızı ve hem de mazlumları korumaktaydı. Zira Suriye’de yaşanan zulümlere, yüzbinlerce sivilin zalimce katledilmesine, milyonların evinden, toprağından sürülmesine, dünya sessiz kaldı. Türkiye’nin barış ve huzur odaklı çabalarıysa, ne yazık ki, pek çok ülkede karşılık görmedi.

Buradan tekrar sesleniyoruz. Karşımızda, insanlıktan nasibini almamış, tüm ahlaki, insani ve dini değerleri hiçe sayan, kendi yurttaşlarını bile topraklarından eden, canlarına kasteden, zihniyete sahip bir rejim bulunuyor. Suriye’yi her geçen gün daha da ağır bir yıkıma sürüklüyor. İşte rejim güçleri son olarak da, yapılan anlaşmalara uymayarak, askerlerimizi kalleşçe pusuya düşürdü.

Bu saldırı, asla kabul edilemez. Dolayısıyla, masum insanları katleden ve ülkemizin güvenliğine de açık tehdit oluşturan bu rejim unsurlarına karşı sessiz kalmamız beklenemez. Tarihi ve kültürel bağlarımız bulunan, rejimin zulmünden kaçan Suriyeli kardeşlerimizin yaşama hakkını korumak tarihi, insanı ve vicdani sorumluluğumuzdur.

Türk Devleti ve Ordusu, bugüne kadar, Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı ve Barış Pınarı harekâtıyla terör örgütlerine ve destekçilerine gereken cevabı en güçlü şekilde vermiştir. Elbette bu acımasız saldırının sahipleri bunun bedelini ödeyecektir. “Bahar Kalkanı” harekâtıyla ödemeye de başlamıştır.

Şunu da herkes bilsin ki, biz, her türlü zorluğu aşmasını bilen bir milletiz. Mevzubahis vatan olunca, tüm siyasi ve fikri ayrılıkları bir tarafta bırakırız İşte şimdi de birlik ve beraberlik içinde hareket ediyor, sabır ve dayanışma gösteriyoruz. Ülkemizin menfaatlerini her şeyin üstünde tutuyoruz. Bugün her zamankinden daha güçlü şekilde biriz, bütünüz ve birlikteyiz. Türkiye’nin tüm kesimlerini temsil eden mesleki ve sivil toplum örgütleri olarak, bayrağımızın altında kenetlendik.

Katil rejime karşı kararlı şekilde mücadele eden devletimizin ve kahraman ordumuzun yanındayız
Barış ve huzurun tesisi için alınacak kararların ve atılacak adımların arkasındayız. Cenabı Hak ülkemizi korusun, milletimizin birliğini ve dirliğini muhafaza etsin, ordumuzu muzaffer kılsın.”

EGE’Yİ DENİZLİ TEMSİL ETTİ

Bu açıklamanın ardından canlı yayınla bölgeleri temsil eden illerle bağlantı yapıldı. Ege’yi Denizli temsil ederken, Edirne, Batman, Gaziantep, Hatay, Trabzon ve Van’dan mesajlar verildi. Denizli adına açıklamayı DTO Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan yaptı.

Konuşmasına “Öncelikle bugüne kadar şehit olan tüm civan yiğitlerimizi, kahraman cengaverlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, huzurlarında saygıyla eğiliyoruz. Yaralı askerlerimize acil şifalar diliyoruz. Acımız derin ancak, biliyoruz ki,şehitlerimizin kanı yerde kalmadı, kalmayacaktır. Şehit aileleri, Türk Silahlı Kuvvetlerimiz ile aziz milletimize başsağlığı diliyoruz” diyerek başlayan Erdoğan, şunları kaydetti:

“İş dünyamız ve sosyal hayatımızı temsil eden oda, borsa, birlik, sendika ve dernekler olarak, sayıları yüzbini bulan tüm üyelerimizle, Denizlili hemşehrilerimizle, başta şehit aileleri olmak üzere Türk Silahlı Kuvvetlerimizin ve kahraman mehmetçiğimizin yanındayız. gönüllerimiz bir; duamız bir.

Bizim için söz konusu vatansa, gerisi teferruattır. Muzaffer ordumuzun zaferden zafere koşması için, üzerimize ne düşerse yapmaya hazırız; emir biliriz. Şunu çok iyi biliyoruz ki, şanlı ayyıldızlı albayrağımız varsa, bağımsızlığımız var, biz varız. Dosta güven veren, düşmana korku salan güçlü bir ordumuz varsa, bu topraklarda huzur içinde ve güvendeyiz. her Türk, vatanı ve bağımsızlığı için canı dahil neyi var neyi yoksa bir an bile gözünü kırpmadan verir. Türk’ün vatan sevgisi, şüphe götürmez, çünkü imandandır!

Hher Türk asker doğar. Unutmayalım ki devletimiz varsa biz de varız. Vatanımız varsa, biz de varız. Milletimiz varsa biz de varız. Bayrağımız varsa biz de varız. Devletimizin ve kahraman ordumuzun yanındayız. Alınacak her kararın, atılacak her adımın arkasındayız.”