17.04.2021, Cumartesi
17 °C / 26 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. EKONOMİ
  4. /
  5. ODALAR
  6. /
  7. DTO
  8. /
  9. TOBB’a bağlı oda ve borsalar Acıpayam’da...

TOBB’a bağlı oda ve borsalar Acıpayam’da toplandı

Haber Merkezi - 25 Ekim 2018 Perşembe - 13:26 TOBB’a bağlı oda ve borsalar Acıpayam’da toplandı

Denizli’de Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne (TOBB) bağlı oda ve borsaların yönetim kurulları ortak toplantısı, Denizli Ticaret Odası’nın (DTO) organizasyonu, Acıpayam Ticaret Odası'nın ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

A- A+

Acıpayam Ticaret Odası Hizmet Binası’nda gerçekleştirilen toplantıya Denizli Ticaret Borsası (DTB) Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Tefenlili, Denizli Ticaret Odası (DTO) Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, DTO Meclis Başkanı Salih Sarıkaya, DTO Başkan Yardımcısı Hasan Aracı, Denizli Sanayi Odası (DSO) Meclis Başkanı Mehmet Tosunoğlu, DSO Başkan Yardımcısı Selim Kasapoğlu, Denizli Ticaret Borsası (DTB) Meclis Başkanı İbrahim Yayan, Acıpayam Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Sürücüoğlu, Acıpayam Ticaret Odası Meclis Başkanı Hakan Bıyıklı, Babadağ Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Karakurt, Sarayköy Ticaret Odası Başkanı Orhan Dikici, Tavas Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Saffet İnamlık, Tavas Ticaret Odası Meclis Başkanı Raşit Gülcü ile Buldan Ticaret Odası Meclis Başkanı İbrahim Acıkara, oda ve borsaların yönetim kurulları ile meclis başkan yardımcıları, üyeleri ve genel sekreterlerinden oluşan çok sayıda yönetici katıldı.

TOPLANTIYA TOBB GİK ÜYESİ ERDOĞAN BAŞKANLIK ETTİ

TOBB Genel İdare Kurulu (GİK) Üyesi ve DTO Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan’ın yönettiği toplantıda, ekonomi ve ticaretteki güncel gelişmeler ile oda ve borsaların üyelerinden yönetim kurullarına aktarılan talep, beklenti ve istekler dile getirildi. Birlikte yürütülen ve yapılabilecek faaliyetlerin koordinasyonu ele alındı.

ERDOĞAN: İHRACATLA DÜNYAYA AÇILMA DENİZLİ İÇİN BÜYÜK KAZANÇTIR

Ev sahibi Acıpayam Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Sürücüoğlu’nun konuşmasıyla başlayan toplantı, oturum başkanı Uğur Erdoğan’ın dünya, Türkiye ve Denizli ekonomisini ele aldığı değerlendirmenin de içinde yer aldığı gündem konuşmasıyla devam etti. Erdoğan, şunları söyledi:

“Denizli’miz, ihracata dayalı üretim yapısı ve ihracatçı firmalarımız sayesinde, içinde bulunduğumuz durumun etkisini, en aza indirebilmiştir. Bu süreçte, Denizli’deki odalar ve borsalar olarak bizler de Denizli’mizin ticari hayatına katkı sağlayacak her türlü girişimde bulunuyoruz. Odalar ve borsalar olarak bizler, gücümüzün elverdiğince, TOBB’un öncülüğünde başlatılan nefes kredisinde kaynaklarımızın tamamını üyelerimizin kullanımına sunduk. Bu arada, TOBB’un öncülüğünde yürütülen Enflasyonla Topyekûn Mücadelede En Az %10 İndirim Kampanyası’na toplu halde katıldık. Kampanyaya sadece Denizli merkezinde 12 günde 119 firma başvurdu. Yine bu tür girişimlerimizden biri niteliğindeki son faaliyetimiz de büyük ilgi gördü. Avrupa BirliğiTürkiye Delegasyonu Başkanı Dr. Christian Berger, 22-23 Ekim’de beraberinde ülkemizde görev yapan AB ülkelerinin büyükelçilerinden oluşan kalabalık bir heyetle, bizleri ziyaret etti. Bu büyük buluşmanın ilk damlası, 5 milyon euroluk hibe oldu. DTO’nun Denizli’de Teknik Tekstile Dönüşüm Projesi, ABfonlarından faydalandırılması için onaylandı. İnanıyorum ki, bu türde temasların artırılması durumunda, bu ve benzeri kaynak ve kazançların devamı da gelecektir.17 büyükelçinin yer aldığı AB Heyeti ve iş alemi mensuplarımızın da katılımıyla, Denizli Ticaret Odamızda geniş katılımlı bir toplantı gerçekleştirdik. Toplantıda, konuklarımızı Denizli’miz ve AB ülkeleriyle ilişkilerimizdeki beklentilerimiz hakkında detaylı bir şekilde bilgilendirdik.”

SÜRÜCÜOĞLU: BİZİ, ÇOK MUTLU ETTİNİZ

Toplantının sonunda Acıpayam Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Sürücüoğlu, başta DTO Başkanı Uğur Erdoğan ile Denizli Platformu Dönem Sözcüsü ve Denizli Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Tefenlili olmak üzere davetlerine uyarak toplantıya katılan konuklarına teşekkür etti. Sürücüoğlu, “Denizli’ye ve hemşehrilerine hizmet etmeyi görev edinmiş birbirinden değerli isimleri, kalabalık bir heyet halinde ilçemizde ve odamızda görmekten ve ağırlamaktan büyük bir mutluluk duyduk. Teşekkür ederiz” diye konuştu.

ERDOĞAN’DAN EV SAHİBİ SÜRÜCÜOĞLU’NA HEDİYE

DTO Başkanı Erdoğan da, toplantının sonunda Acıpayam Ticaret Odası Başkanı Sürücüoğlu’na ev sahipliği ve nezaketinden dolayı, günün anısına bir hediye vererek teşekkür etti.