13.08.2022, Cumartesi
22 °C / 35 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. EKONOMİ
  4. /
  5. ODALAR
  6. /
  7. DTO
  8. /
  9. DTO Meslek Komiteleri Toplantısı yapıldı

DTO Meslek Komiteleri Toplantısı yapıldı

Haber Merkezi - 20 Eylül 2021 Pazartesi - 16:28 DTO Meslek Komiteleri Toplantısı yapıldı

Denizli Ticaret Odasının (DTO) meslek komiteleri toplantısında, çeşitli sektörlerde yaşanan sorun ve sıkıntılar ele alındı.

A- A+

İnşaat, müteahhitlik, mimarlık, mühendislik, emlak ve bağlı sektörlerin yer aldığı DTO 3’üncü, 13’üncü, 14’üncü, 29’uncu ve 30’uncu meslek komiteleri üyelerinin katılımıyla düzenlenen toplantı yapıldı. Üyelerinden gelen istek, beklenti ve sıkıntıları dinleyip notlar alan DTO Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, sorunlarının yakından takipçisi olduğunu, çözümü için çalışma yürüttüklerini, ilgili bakanlıklar ve TOBB ile yazışmalar yaptıklarını söyledi.

Komite başkanlarıyla sürekli iletişimde olduklarını kaydeden Erdoğan, “Sorunları bekletmeden ve büyümeden çözme tarzımız bizim avantajımız. Sorunları biriktirmiyor ve bize yansır yansımaz ele alıyor, çözüm arıyoruz. İlgili yerlere iletiyor, gerekirse yazıyor ve çözümünü istiyoruz. Üye ziyaretlerinden edindiğiniz izlenimler ile bilgiler, anında bize de yansıtılıyor. Bizler de sıkça ziyaretlerde bulunuyor ve notlar alıyoruz. Daha sonra,bu ziyaretlerde bizlere iletilenler ile düşüncelerimizi istişare edip üyelerimizin beklentilerini karşılama yönünde adımlar atıyoruz” dedi.

 

İSPANYA VE ALMANYA’DAKİ FUARLAR İÇİN HAZIRLIK

Önümüzdeki günlerde gerçekleştirecekleri bazı projelere de değinen Erdoğan, “Sizlerle rutin görüşme ve değerlendirmelerimizin yanında, bugün daha farklı bir ortamda müşterek bir toplantıda biraraya gelelim istedim. Konut inşaatları, emlak müşavirleri ile yapı kooperatifleri, apartman ve site yöneticiliği hizmetleri, inşaat ekipmanları ile malzemeleri, mimar ve mühendisler ile iklimlendirme sistemleri, inşaat taahhüt işleri, müteahhitlik hazır beton ve yapı denetim gibi çok sayıda meslek grubu, iş kolu ve sektör ile üyelerimizin binlercesini temsil ediyorsunuz. Şehrimizin ekonomisinde önemli bir yer teşkil etmektesiniz. Sizlerle ilgili temaslarımız, görüşmelerimiz, yazışmalarımız oldu, sorunlarınıza çare arıyoruz. Bu temaslarımızda komite başkanlarımız da yer aldılar ve olan bitene yakından şahit oldular. Bu arada, üyelerimizden kasım ayında gerçekleştirilecek Barselona BuildingConstrumat 2021 Uluslararası Yapı ve İç Mimari İhtisas Fuarı için İspanya’ya iş gezisi düzenlenmesi teklifi geldi. İlgili personele gerekli talimatı verdim, hazırlıkları yapılıyor. Sizleri, bu kez prosedürle de uğraştırmamak için Barselona’ya KOSGEB desteği ile değil, odamızın desteği ve imkanlarıyla göndereceğiz. Ayrıca, Nisan 2022’de Almanya’da Denizli İnşaat ve Dekorasyon Günleri düzenleyecek, böylelikle KOBİ’lerimizi ihracata teşvik edeceğiz. Müteahhitlerimiz tamamlanmış projelerini sergileyip ikili görüşmelerde bulunacaklar. Aynı organizasyona dekorasyoncularımız da yeni ürünleriyle katılacaklar ve Avrupa pazarına açılacaklar” diye konuştu.

ERDOĞAN’A DESTEKLERİNDEN DOLAYI TEŞEKKÜR ETTİ

Haberin DevamıReklam

DTO 13’üncü Komite Başkanı Volkan Gürsoy ise, odanın internet sitesine koydukları tek tip evrak ve sözleşmelerle emlak ve gayri menkul müşavirlerinin iş yapmasını kolaylaştırdıkları, sektörlerindeki hizmetlerini odalarının güvencesi altına aldıkları ve böylelikle çok uzun süredir yaşadıkları bir sıkıntıyı ortadan kaldırdıkları için komitelerindeki üyeleri adına Erdoğan’a teşekkür etti.

ÜYE ZİYARETLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

Öte yandan DTO Başkanı Uğur Erdoğan, üye ziyaretlerine de devam etti. DTO’nun 3’üncü Meslek Komitesi Başkanı Demirayak İnşaat Ltd. Şti.’nin sahibi Mustafa Demirayak’ı, yeni iş yerinde ziyaret etti. Başkan Erdoğan’a, DTO’nun 3’üncü Meslek Komitesi’nin üyeleri de eşlik etti. Demirayak, konuklarına, büyük bir yatırım yaparak inşa ettiği yeni iş merkezini gezdirip bilgilendirdi. Erdoğan, Pasvak Aşevi’nin hemen yanında yer alan D&D Office İş Merkezi ile ilgili olarak şunları söyledi:

“Sayın Demirayak’ın sektöründe çığır açacak türden Mehmet Akif Mahallesi’ndeki yeni yatırımını yerinde görelim istedik ve kendisini ofisinde ziyaret ettik. 87 ofis, 1’i VIP 2 spor salonu, 2 toplantı salonu ve kafeteryası ile hem bölgesine hem de şehrimize yeni ve farklı bir hareketlilik getirecek bu önemli yatırım, kentimizdeki ilklerden biri olarak göz kamaştırıyor. Hayırlı ve uğurlu olsun.”

Erdoğan, Demirayak’a hem sektörüne olan katkısından dolayı hem de ziyaretinin anısına bir de teşekkür belgesi takdim etti.

ÇELİK VE PREFABRİK YAPILAR HAKKINDA BİLGİ ALDI

Erdoğan, Akhan Mahallesi’ndeki Tuğba Prefabrik Konteyner Çelik Yapı’nın sahibi Süleyman Demirci’yi de ziyaret etti. Ürünleri, işletmesi, faaliyetleri ve sektörleriyle ilgili bilgi aldı, istişarede bulundu. Denizli Ticaret Odası ile odalarındaki faaliyetlerini anlattı. Hayırlı işler diledi.

Prefabrik, konteyner, çelik yapı ve şantiye binaları inşa etmenin yanında özel tasarım ürünler de üreten Tuğba Yapı’nın sahibi Demirci, konuğuna, Denizli gibi birinci derece deprem bölgesi yerleşim alanlarında hem ekonomik hem de güven veren bir tercih olan prefabrik yapılara ilginin, her geçen gün daha da arttığının bilgisini verdi.

Erdoğan ayrıca, bir süre önce babası Osman Sülük’ü yitiren Denizli Ticaret Odası’nın üyesi Taşpınar Gümrükleme’nin sahibi Esat Sülük’ü de işletmesinde ziyaret ederek başsağlığı diledi.

LİTTLE CAESARS PİZZA’NIN KINIKLI’DAKİ AÇILIŞINA KATILDI

DTO önceki dönem yönetim kurulu başkan yardımcılarından Sadri Acar’ın oğlu Oğuz Acar’ın yeni işletmesinin açılışına katılan Erdoğan, “Şehrimize ve hemşehrilerimize hizmet edecek yeni ve modern bir mekân kazandırdınız. İnsanımıza iş ve aş sağlayan herkes, başımızın tacıdır. Hayırlı ve uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.

TEB’İN EGE BÖLGESİ YÖNETİCİLERİNİ KABUL ETTİ

Bu arada Erdoğan, Türk Ekonomi Bankası (TEB) Denizli Çınar Şubesi Müdürü İlyas Işın, Saraylar Şubesi Müdürü Mansur Demir, KOBİ Bankacılığı Satış Direktörü Tarkan Giresunlu, Ege Bölge KOBİ Bankacılığı Satış Müdürü Mehmet Kenan Ak, Satış Müdürü Altan Ensari ve Satış Yöneticisi İlker Aytaç’ı ağırladı.