25.06.2021, Cuma
20 °C / 35 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. EKONOMİ
  4. /
  5. ODALAR
  6. /
  7. DTO
  8. /
  9. DTO Başkanı Erdoğan’dan ziyaretler

DTO Başkanı Erdoğan’dan ziyaretler

Haber Merkezi - 21 Mayıs 2021 Cuma - 15:21 DTO Başkanı Erdoğan’dan ziyaretler

Denizli Ticaret Odası (DTO) Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, farklı sektörlerden iş insanlarının yer aldığı DTO Yüksek İstişare Kurulu (YİK) üyelerini ziyaret etti.

A- A+

DTO Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan’ın pandemi sürecinin işlerine etkileri ile ilgili görüş alışverişinde bulunduğu ziyaretler dizisindeki ilk adresi Menderes Tekstil oldu. Erdoğan, Menderes Tekstil Genel Müdürü Ali Atlamaz bir süre sohbet etti.

 

PAMUKKALE KABLO ZİYARETİ

Erdoğan’ın ikinci durağı DTO Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Pamukkale Kablo oldu. Erdoğan, şirketin sahibi Mustafa Semerci’nin pandemi sürecinin sektörlerine etkisiyle ilgili görüşlerini dinledi. Erdoğan, Denizli’nin lokomotif sektörlerinden birinde üretim yapan ve istihdam oluşturan Pamukkale Kablo’nun işlerinin iyi gittiğini görmekten mutluluk duyduğunu söyledi.

OZANTEKS YÖNETİCİLERİYLE GÖRÜŞTÜ

Zafer Katrancı’nın kurucusu olduğu ihracatçı firmalardan Ozan Tekstil’i de ziyaret eden Erdoğan, DTO YİK Üyesi Ozanteks Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ozan Katrancı ve yöneticilerle görüştü. Katrancı, Erdoğan’a ziyareti için teşekkür ederek, çalışmalarında başarılar diledi.

MERSİN’DEN ERDOĞAN’A TEŞEKKÜR

Sadık Grubu sahiplerinden DTO YİK Üyesi Oktay Mersin ile de görüşen Başkan Erdoğan, ziyaretinde, coronavirüs salgınının işlerine etkisini sordu. Bu süreçte sadece kendilerine gelen sorun, istek ve önerileri ilgili yerlere aktarıp çare aramakla kalmadıklarını belirtip, özellikle ihracatın ve üyelerinin işlerinin kalmaması için de odalarında bir ilke imza attığını açıkladı. Göreve geldiği günden bu yana DTO personelinin mesai mefhumu olmaksızın çalıştığını ancak, yine de tam kapanmayla birlikte bizzat talimat verdiğini ve günlük mesailerinin bitmesine rağmen saat 16.00’dan sonra da saat 22.00’a kadar telefonları yanıtsız bırakmadığını anlattı. Yetkili bir ismin tüm aramalara cevap verdiğini, üyelerinin sorularını yanıtladığını ve yapılacak bir işi ya da sorunu varsa çözüme kavuşturmaya çalıştığını vurguladı.

Kendisinin de bu aşamada bizzat devreye girdiğini belirtti. Erdoğan, “Üyelerimiz, bizim bu makamda var oluş sebebimiz. İlk günden bu yana aldığımız görevi namus bildik ve hakkını vermeye çalıştık. Gece gündüz demeden her an üyelerimizin yanında olmaya çalıştım. Yapabileceğim bir şey varsa da mutlaka yardımcı oldum” dedi.

İçinde bulundukları durumu ayrıntılarıyla aktaran Mersin ise, DTO’da eskilere göre çok farklı, dikkat çekici ve daha üretken bir dönem başladığını söyleyerek, gayretinden ve üyelerine olan sıcak yaklaşımından dolayı teşekkür etti.

PERAKENDE VE GAYRİMENKUL SEKTÖRÜNÜ DİNLEDİ

Sümerpark’a uğrayarak, AVM Pera Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı AŞ’nin Bölge Koordinatörü Zorhan Sancar’ı ziyaret eden Erdoğan, pandemi sürecinin gayrimenkul ile gıda ve perakende sektörüne etkilerini istişare etti. Sancar, Başkan Erdoğan’a nezaketinden dolayı teşekkür etti. Sadece kendileri ile ilgili değil küçük esnaftan sanayicisine kadar her kesimin derdiyle dertlenen, yardımına koşan ve her an yanında olan bir başkanla çalışmaktan büyük mutluluk duyduklarını da dile getirdi. Kendilerinin de üyelerden ve çeşitli sektörlerden elde ettikleri bilgileri Erdoğan ile paylaşarak bunun bir parçası olmaya çalıştıklarını, onun yapıcı ve samimi yaklaşımının bu konuda kendilerini de motive ettiğini kaydetti.

KÜÇÜKER’DEN FARKLI BİR ÖNERİ

Başkan Erdoğan, günü DTO Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Mustafa Küçüker’i ziyaret ederek tamamladı. İş adamı Küçüker, Denizli’de sanayicinin artık yeni iş kolları ile ikinci bir sektörde de yer alması gerektiğine dikkat çekti. Özellikle pandemi süreci ile değeri bir kat daha artan tarım sektörüne atılacak girişimcilere fırsat tanınması gerektiğini, DTO’nun da çoğu şeyde olduğu gibi bunda da öncülük edebileceğini belirtti. Ayrıca, Başkan Erdoğan’ın ve ekibinin gayretli ve başarılı bulduğunu dile getirdiği çalışmalarını takdirle takip ettiklerinin de altını çizdi; faaliyetlerinin aynı hızla sürmesini temenni etti.

Başkan Erdoğan ise,ziyaretin ardından yaptığı kısa değerlendirmede “Küçüker Tekstil, şehrimizde sektöründe okul olarak anılan örnek işletmelerimizdendir.Sahiplerinden Yüksek İstişare Kurulu Üyemiz çok değerli dostum iş adamı sayın Küçüker ile, tekstil sektörünün gidişatını ve pandeminin işlerine etkisini görüştük. Fikirlerini aldık. Verimli bir fikir alışverişi oldu. Onlar, ihracatlarıyla bizim bu zorlu süreçteki dayanak noktamız, ekonomimizin kahramanları oldular. Her şeye rağmen işlerinin başlarında durdular ve sanayimizi ayakta tuttular. Sayın Küçüker’in nezdinde bir kez daha ihracatçılarımız ile sanayicilerimizin hepsine teşekkür ederim” dedi.

Erdoğan ziyaretleriyle ilgili olarak da “Denizli’mizde ihracatı, istihdamı ve örnek işletmesiyle ekonomimizin kahramanlarından Denizli Ticaret Odamızın Yüksek İstişare Kurulu Üyesi olan iş adamlarımız ile işletmelerini, pandemi sürecini ve sektörlerine etkisini istişare ettik. Öngörülerini aldık. Bu türde ziyaretlerimiz kesintisiz sürecek. Onları dinlemeye, işlerinin gidişatını yerinde görmeye devam edeceğiz” değerlendirmesinde bulundu.

Başkan Erdoğan’a ziyaretlerinde DTO Genel Sekreteri Ali Rıza Tekin ile Özel Kalem ve Basın Sorumlusu Ömer Altıntaş da eşlik etti.