26.11.2020, Perşembe
3 °C / 15 °C Denizli Hava Durumu

Erdoğan: Turizm sektörü için destek paketi hazırlandı

Haber Merkezi - 2 Kasım 2020 Pazartesi - 13:14 Erdoğan: Turizm sektörü için destek paketi hazırlandı

Denizli Ticaret Odası (DTO) Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, turizm sektörü için Hazine ve Maliye Bakanlığı garantisi, Kredi Garanti Fonu kefaleti ile bankalar tarafından 10 milyar lira kredi sağlanacağını açıkladı.

A- A+

DTO Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, Türkiye Bankalar Birliği’nden alınan yazıda, Turizm Destek Paketi Uygulamasına başlandığının bildirdiğini kaydetti. Hazine ve Maliye Bakanlığı garantisi, Kredi Garanti Fonu kefaleti ile bankalar tarafından 10 milyar lira kredi sağlanacağını ifade eden Erdoğan, “Krediler, 1 Kasım 2021 tarihini aşmamak ve azami 12 ay ödemesiz dönem olmak üzere 48 ay vadeli olacaktır. Faiz oranı, sabit faizli krediler için azami yüzde 14,5, değişken faizli krediler için TLREF + 250 baz puan olarak belirlenmiştir. Yararlanıcı başına kefalet üst limiti 32 milyon lira ve kredi üst limiti 40 milyon lira olacaktır. Kredi ve kefalet limitleri ciro aralıklarına göre belirlenecektir. Uygulama esaslarına ilişkin detaylar Kredi Garanti Fonu’nun internet adresinde yer almaktadır” açıklamasını yaptı.

DESTEK KAPSAMINDA 15 BANKA BULUNUYOR

Erdoğan, Turizm Destek Paketi’nin Akbank, Albaraka Türk Katılım Bankası, Denizbank, Garanti BBVA, Halkbank, İş Bankası, Kuveyt Türk Katılım Bankası, QNB Finansbank, TEB, Türkiye Finans Katılım Bankası, VakıfBank, Vakıf Katılım Bankası, Yapı Kredi, Ziraat Katılım Bankası ve Ziraat Bankası aracılığıyla kullanılacağını bildirdi.