26.07.2021, Pazartesi
21 °C / 38 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. EKONOMİ
  4. /
  5. ODALAR
  6. /
  7. DTO
  8. /
  9. Erdoğan: Burası Denizli, burada iş var

Erdoğan: Burası Denizli, burada iş var

Haber Merkezi - 26 Mart 2019 Salı - 10:53 Erdoğan: Burası Denizli, burada iş var

Denizli Ticaret Odası (DTO) Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, “İstihdam Seferberliği 2019 Denizli Buluşması” toplantısında yaptığı konuşmada, Denizli’nin istihdama sağladığı katkıyı “Burası Denizli, burada iş var” sözleriyle dile getirdi.

A- A+

İstihdam Seferberliği 2019 Denizli Buluşması toplantısı, Denizli Ticaret Odası, Denizli Sanayi Odası ve Denizli Ticaret Borsası’nın organizasyonu, Acıpayam Ticaret Odası, Babadağ Ticaret Odası, Buldan Ticaret Odası, Sarayköy Ticaret Odası ve Tavas Ticaret Odası’nın ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Toplantıya Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Vali Hasan Karahan, Denizli milletvekilleri Şahin Tin, Ahmet Yıldız ve Nilgün Ök, Cumhurbaşkanlığı Sağlık ve Gıda Politikaları Üyesi Sema Ramazanoğlu, Denizli Büyükşehir Belediye Meclisi Başkan Vekili Ali Değirmenci, Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, İŞKUR Genel Müdürü Cafer Uzunkaya, İŞKUR İl Müdürü Fatih Işık, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Süleyman Erdoğan, KOSGEB İl Müdürü Aziz Acar, SGK İl Müdürü Abdullah Mersin, TOBB Genel İdare Kurulu Üyeleri Mustafa Şadan Eren ve Erdoğan Özegen, DTO Başkanı Uğur Erdoğan, DSO Müjdat Keçeci, DTB Başkanı İbrahim Tefenlili, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Ülgen, DTO Meclis Başkanı Salih Sarıkaya, DENİB Başkan Yardımcısı İbrahim Uzunoğlu, DENİB Denetleme Kurulu Üyesi Süleyman Kocasert, Acıpayam Ticaret Odası Başkanı Mehmet Sürücüoğlu, Babadağ Ticaret Odası Başkanı Fatih Karakurt, Buldan Ticaret Odası Başkanı Halil Baştürkmen, Sarayköy Ticaret Odası Orhan Dikici, Tavas Ticaret Odası Başkanı Saffet İnamlık, Denizli Organize Sanayi Bölge Müdürü Ahmet Taş, Denizli’deki borsa ve odaların yönetim kurulu ve meclis üyeleri, Denizli Sanayici, Tüccar ve İş Adamları Platformu üyesi oda ve derneklerin başkanları TOBB Denizli Kadın Girişimciler İl İcra Kurulu ve Genç Girişimciler İl İcra Kurulu üyeleri katıldı.

ERDOĞAN: İSTİHDAM SEFERBERLİĞİNE SAHİP ÇIKIYORUZ

Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen toplantının açış konuşmasını DTO Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, yaptı. Erdoğan, “Taş üstüne taş koyup, bir kişiye, bir eve daha iş ve aş olmak içinvar gücümüzle sürdürdüğümüz bir kampanyadır” diyerek özetlediği istihdam seferberliğine, Denizli’deki oda ve borsalar olarak sahip çıktıklarını vurguladı. Erdoğan, “Bizler, bağlı bulunduğumuz Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanımızın nezdinde verdiğimiz sözün arkasındayız. Saygıdeğer iş dünyamızın temsilcileriyle, iş birliği yaparak, gece gündüz demeden elbirliğiyle çalışarak, hep birlikte istihdamımızı artıracağız. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğimizi ve Sayın Bakanımızı, Denizli’mizde, yanımızda görmek, bizleri mutlu etmekle kalmayıp, motivasyonumuzu da artırmıştır” dedi.

“DENİZLİ, BÖLGESİNDE HIZLA YÜKSELEN BİR DEĞERDİR”

Denizli’nin girişimciliğine vurgu yapan Erdoğan, “Ülkemizin ilk 10 ihracatçısından, en büyük 8 ekonomisinden biriyiz. Ülkemizin en büyük yem fabrikası, en büyük süt ve besicilik tesislerinden 1’i, 2 büyük ambalaj üretim tesisinden 1’i,2 en büyük iletken bakır mamulleri üreticisinden 1’i, 5 ambalaj fabrikasından 1’i, 7 emaye bakır tel fabrikasından 2’si, Denizli’mizdedir. Her yıl ortalama 25 şirketimizle, Türkiye’nin ilk 1000 ihracatçı firması ile Anadolu’nun en büyük 1000 şirketi sıralamalarında yer alıyoruz. Tekstilin anavatanıyız. Türkiye’den ihraç edilen havlunun yüzde 70’i, bornozun da yüzde 63’ü, şehrimizde üretilmektedir. Avrupa, en önemli dış pazarımız. 3 milyar doları aşan ihracatımızın yüzde 58’si Avrupa Birliği ülkelerine yönelik” diye konuştu.

ERDOĞAN: DENİZLİ’DE 20 BİN YENİ İSTİHDAM SAĞLADIK

“Bizler, hep beraber, her yeni gün en azından +1 istihdam daha sağlayabilmek için çalışıyoruz. Çocuklarımızın daha güçlü bir ülkede daha iyi bir gelecek görebilmeleri için varımızı yoğumuzu ortaya koyuyoruz” diyen Erdoğan, şöyle devam etti:

“Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde yürütülen 2017’deki ilk İstihdam Seferberliği’nde, Denizli’de20 bin kişilik istihdam artışı sağladık. Cumhurbaşkanımızın yeni başlattığı 2019 İstihdam Seferberliği’nde de mart ayı sonuna kadar olan 3 aylık dönemde3 bin 500 kişilik istihdam sağlamayı hedefledik. Bunu da gerçekleştirmek üzereyiz. İŞKUR, Sosyal Güvenlik Kurumu ve KOSGEB il müdürlerimiz ile ekiplerini, yönetim kurullarımız ve yeni girişimcilerimizle buluşturduk. İmkanları bir bir anlattık. Her fırsatta üyelerimizi ziyaret ediyor, yeni istihdam seferberliğini tüm ayrıntılarına kadar anlatıyoruz. Günlerdir sosyal medya hesaplarımızdan konuyu kamuoyuna aktarıyoruz. Bir fazla istihdam için her işletmeye ulaşıp, her kapıyı çalmaya çalışıyoruz. Meslek komitelerimizi birebir bilgilendiriyor, ulaşabildiğimiz herkesi dijital ortamdaki bilgilendirme postalarımızla aramıza katılmaya çağırıyoruz.

Bizim seferberliğimiz, göreve geldiğimiz günden bu yana kesintisiz devam ediyor. Girişimcilik ve mesleki eğitimler verdik, veriyoruz. İstiyoruz ki, insanlarımız iş güç sahibi olsun, bir mesleği olsun hatta iş kurup istihdama katkı sağlasın. Her yıl, girişimcilik eğitimlerimizden 2000’e yakın mezun veriyoruz. Bunların yüzde 10’undan fazlası iş kuruyor ve iş yeri açıyor, en az +1 de istihdam sağlıyor. Şartlar ne derece zor olursa olsun, istihdam temelinde 8 farklı başlıkta getirilen yeni destek ve teşvikler, önümüzü, yolumuzu açacaktır. Bundan sonrası ise sadece harekete geçip bu fırsatı iyi değerlendirmek, işe ve ekmeğe çevirmektir. En başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Sayın Bakanım ve Çok Değerli Başkanım, bize olan güveninizi boşa çıkarmayacağız. Burası Denizli, burada daha çok iş var. Burası Türkiye, burada iş var. Ve biliyoruz ki, Türkiye varsa biz de varız. Ülkemiz ve ekonomimiz güçlüyse, biz de güçlüyüz.”