27.02.2021, Cumartesi
6 °C / 20 °C Denizli Hava Durumu

Denizli Teknik Tekstil Merkezi’nin logosu belirlendi

Haber Merkezi - 12 Şubat 2021 Cuma - 16:56 Denizli Teknik Tekstil Merkezi’nin logosu belirlendi

Denizli Ticaret Odası’nın (DTO) çalışmalarını sürdürdüğü Denizli Teknik Tekstil Merkezi (DTTM)’nin logosu özel bir anketle belirlendi. DTO Başkanı Uğur Erdoğan, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na sunulan logonun kabul edildiğini ifade etti.

A- A+

Denizli Organize Sanayi Bölgesi’nde (DOSB) kurulacak Denizli Teknik Tekstil Merkezi (DTTM)’nin logosu belirlendi. Logonun yapılan özel bir anketle belirlendiğini kaydeden Erdoğan, “Denizli Teknik Tekstil Merkezi’mizin hayat bulmasında yeni bir adım daha attık. Özel bir anketle, projemize ilgi duyan paydaşlarımızın beğenisine sunduğumuz logolarımızdan, ankete katılan firmalarımız ile temsilcilerinden en yüksek oyu alarak birinci olanını, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’mızın onayına sunmuştuk. Kabul edildi ve tescillendi. En büyük hayalimiz, Denizli Teknik Tekstil Merkezimize bir adım daha yaklaştık. Hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.

“AB’DEN 5 MİLYON EURO HİBE”

Avrupa Birliği’nden (AB) 5 milyon Euro hibe bütçeyle hayata geçirmeye çalıştıkları Denizli’de Teknik Tekstile Dönüşüm Projesi’nin hem içerik ve kapsam hem de ederi bakımından şehirde bir ilk olduğunu söyleyen Erdoğan, “1980’lerde hamle yapan sanayisiyle, 40 yıl içinde ülkede ekonomi ve ticaretin ‘A Takımı’ arasına giren Denizli iş dünyasının, vites büyüteceğine ve hızla daha da gelişeceğine inanıyorum” diye konuştu.

“DENİZLİ’MİZ, ÜLKEMİZİN AMİRAL GEMİSİNDEDİR”

Denizli sanayisinin yatırım girişimciliğiyle ihracatta ülkenin amiral gemisine yerleştiğini, ekonomi, sanayi ve ticarette de yine “A Takımı”ndan asla ayrılmadığını aktaran Erdoğan, “Girişimciliğimiz, iş dünyamızı hep dinamik tutmuş, bizi her türlü zorluğa rağmen uluslararası rakipleriyle mücadele edebilir bir hale getirmiştir. Ancak, bize bu da yetmez.yetmemeli. Değişmeyen tek şey değişimin kendisi. O nedenle, kendimizi her geçen gün yenilemek ve her daim yenilikçi olmak zorundayız. Bu anlayışla Denizli’de Teknik Tekstile Dönüşüm Projemizi hazırladık ve hayata geçirdik. Denizli Teknik Tekstil Merkezimizin şehrimizin geleceğine yön verecek büyük bir değişimin lokomotifi olmasını istedik. Tamamı Avrupa Birliği’nden hibe olan 5 milyon Euro bütçeli projemiz, sadece ilimiz için değil bölgemiz ve son yıllarda sanayide büyük atılımlar yapan ülkemiz için de çok önemli. Denizli Ticaret Odamızın hizmet binasında, projemizin yönetim merkezini oluşturduk. Buradaki ekibimiz, projemizi, ilgili işletmelerimize giderek anlattı. Onları da bu halkaya dahil etti. Portekiz’den uzman bir isim ile proje danışmanımız İkada şirketinden ve odamızdan yetkin personelimizle, şehirde büyük bir değişime imza atacak projemizi adım adım yürütüyoruz” dedi.

“İHRACATÇIMIZIN UFKUNU AÇACAKTIR”

Logonun belirlenmesinin markalaşma açısından önemli bir adım olduğunu belirten Erdoğan, “Bir taraftan Denizli OSB’deki 1000 metrekarelik kapalı alana makinalarımızı kuruyor, diğer taraftan da çeşitli etkinlikler, interaktif çalıştaylar ile toplantılar düzenliyor ve firmalarımızı üniversitelerimizdeki konunun önde gelen akademisyenleri ve bakanlık uzmanlarıyla bir araya getiriyoruz. İlgili odalar, kurum ve kuruluşlarla da danışma toplantılarımız oluyor. Sadece proje paydaşlarımız olan ilgili firmalarımızın değil onların görüşlerini de önemsiyoruz. Şehrimizden değil yurdun dört bir tarafındaki sivil toplum kuruluşlarımız, meslek odalarımız, iş insanları ve uzman isimlerden büyük ilgi gören Denizli’de Teknik Tekstile Dönüşüm Projemiz, sanayimizin ve ihracatçımızın ufkunu ve yolunu açacak, hedefini daha da yükseltecektir. Şehrimiz, teknik tekstil yatırımlarıyla vites büyütecek, daha hızlı yol alacaktır” ifadelerini kullandı.

“TÜRKİYE’DE DESTEKLENEN BÜYÜK PROJELERDEN BİRİ”

Projenin Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı 500 büyük projesi arasından seçilen proje, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB)’ne bağlı odalardan yalnızca ikisinin desteklenmeye layık görülen iki proje arasında yer alıyor. Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından desteklenen projeye, Denizli Organize Sanayi Bölgesi Başkanlığı da Denizli Teknik Tekstil Merkezi’nin kurulacağı 1000 metrekarelik alanı DTO’nun kullanımına açarak destek oldu.

Denizli’de Teknik Tekstile Dönüşüm Projesi ekibi, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından tescillenen Denizli Teknik Tekstil Merkezi (DTTM)’nin logosunu, DTO Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan’a teslim etti. Erdoğan, ekibe gayretlerinden dolayı teşekkür ederek, çalışmalarında kolaylıklar diledi.