Türk Telekom’dan toptan tarife fiyatlarına yüzde 67 zam – D20Haber
05.10.2023, Perşembe
16 °C / 30 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. EKONOMİ
  4. /
  5. EKONOMİ
  6. /
  7. Türk Telekom’dan toptan tarife fiyatlarına yüzde...

Türk Telekom’dan toptan tarife fiyatlarına yüzde 67 zam

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 30 Mart 2022 Çarşamba - 21:44Güncelleme: 30 Mart 2022 Çarşamba - 21:44
Türk Telekom’dan toptan tarife fiyatlarına yüzde 67 zam

Telekomünikasyon İşletmecileri Derneği (TELKODER), Türk Telekom’un toptan tarife fiyatlarına yüzde 67 oranında zam yapıldığını duyurdu.

TELKODER tarafından yapılan açıklamaya göre, geçtiğimiz günlerde Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından yayınlanan yeni karar kapsamında, Türk Telekom’un toptan tarife fiyatlarında yüzde 67 oranında oldukça yüksek bir zam yapıldı.

1 Nisan’da yürürlüğe girecek zamlı toptan tarifelerin, Türk Telekom’dan toptan hizmet alarak milyonlarca aboneye internet ve sabit telefon hizmeti sunan alternatif işletmecileri finansal olarak büyük zarara uğratacağı ifade edildi.

TELKODER Yönetim Kurulu Başkanı Halil Nadir Teberci, konuyla ilgili açıklamasında, “Telekomünikasyon sektöründe alternatif işletmecilerin korunmasının; rekabeti arttıracağı ve hizmet kalitesi kadar tüketicilerin uygun maliyetli haberleşme imkanlarından faydalanması anlamına geldiğini her fırsatta dile getiriyoruz” diyerek, şunları kaydetti:

“Türk Telekom tekrar devletin sahipliğine geçti ve ilk alınan kararın zam olması bizleri üzdü. BTK bu yüksek tarife artışına ilişkin kararı öncesinde mutlaka sektörün görüşünü almalı ve onaylanan yüksek oranlı yeni zamlı tarifelere geçiş için makul süre tanımalıydı. Türkiye’nin aydınlık yarınları için çalışan, milyonlarca kurumsal ve bireysel aboneye hizmet sunan alternatif işletmeciler olarak alınan kararların gözden geçirilmesini ve geri alınmasını istiyoruz. Bu isteğimizin karşılık görmesi, sektördeki işletmecilerin doğacak büyük zararlarını engellemek kadar, daha makul seviyelerde oluşabilecek internet ve sabit telefon faturalarının daha yüksek fiyatlara çıkmasının önlenmesi adına değerli olacaktır.”