Ölüm aylığı alanlara ödenecek promosyon miktar belli oldu – D20Haber
15.04.2024, Pazartesi
14 °C / 31 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. EKONOMİ
  4. /
  5. EKONOMİ
  6. /
  7. Ölüm aylığı alanlara ödenecek promosyon miktar...

Ölüm aylığı alanlara ödenecek promosyon miktar belli oldu

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 26 Mart 2024 Salı - 07:23Güncelleme: 26 Mart 2024 Salı - 07:23
Ölüm aylığı alanlara ödenecek promosyon miktar belli oldu

Sosyal Güvenlik Kurumundan (SGK) ölüm aylığı alanların beklediği açıklama geldi. SGK, ölüm aylığı alanlara ne kadar banka promosyonu ödeneceğini açıkladı.

SGK'nın internet sitesinden yapılan açıklamada, kurumdan aylık alan 12,7 milyon emeklinin bulunduğu, ödemelerinin bankalar aracılığıyla yapıldığı belirtildi. Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Emekli aylığı alan vatandaşlarımıza yönelik promosyon ödemeleri, kamu bankalarında yaklaşık 2 katına çıkarılarak, 8 bin ila 12 bin lira arasında belirlenmiştir. Bunun dışında, SGK'den ölüm aylığı alan 3,3 milyon hak sahibine de başvurmaları halinde 5 bin lira promosyon ödemesi kamu bankalarımızca yapılacaktır. Bankalar tarafından promosyon ödenebilmesi için emeklilerimizin ve hak sahiplerinin bankalara başvuruda bulunmaları gerekmektedir."

Açıklamada, belirlenen tutarların asgari seviyede olduğu, bankaların kendi uygulamaları doğrultusunda promosyon miktarlarını artırabilecekleri, diğer bankalarla ilgili çalışmaların sonuçlarının da ayrıca paylaşılacağı kaydedildi.