20.01.2021, Çarşamba
-5 °C / 6 °C Denizli Hava Durumu

“Senden İhracatçı Olur” projesi Buldan’da tanıtıldı

Haber Merkezi - 14 Eylül 2019 Cumartesi - 17:15 “Senden İhracatçı Olur” projesi Buldan’da tanıtıldı

Buldan’da, Denizli İhracatçılar Birliği (DENİB) tarafından yürütülen “Senden İhracatçı Olur” projesinin tanıtım toplantısı gerçekleştirildi.

A- A+

DENİB’in, Denizli’de henüz hiç ihracat yapmamış veya ihracatta süreklilik sağlayamamış firmalara ihracat konusunda farkındalık kazandırmayı, ihracat girişimcilik ruhunu aşılamayı hedeflemek amacıyla hazırladığı “Senden İhracatçı Olur” projesinin tanıtım toplantısı Buldan’da yapıldı. Buldan Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıya, Belediye Başkanı Mustafa Şevik, DENİB başkanı Hüseyin Memişoğlu, DENİB Yönetim Kurulu Üyesi Süreyya Çalışkan ile Buldanlı üreticiler katıldı.

Belediye Başkanı Mustafa Şevik, toplantıda yaptığı konuşmada, “Belediye olarak, ilçemizin alt ve üst yapısını yapmak kadar, vatandaşlarımızın refah ve gelir düzeyini artıracak çalışmaları da yürütmek görevlerimiz arasındadır. İlçemizin sosyo-ekonomik kalkınmasına katkı sağlayacak her türlü projeyi imkanlarımız doğrultusunda desteklemeye hazırız. Bu toplantıya da ev sahipliği yapmaktan onur duyduk” dedi.

DENİB Başkanı Hüseyin Memişoğlu ise, projeyle yeni ihracatçılar kazanarak, Denizli ihracatının artırılmasını amaçladıklarını belirtti. Memişoğlu, “Denizli’de faaliyet gösteren firmaların ihracat yapabilmeleri için gerekli eğitimleri vermek verileceği ve firmalara ihracat süreçlerinde destek sağlayacak bir program. Denizli’nin tüm ilçelerinde düzenlediğimiz toplantılarla projemizi anlatıyoruz. Amacımız yeni ihracatçı firmalar kazanmak” diye konuştu.

İhracat yapmak ve projeden yararlanmak isteyen Buldanlı firma temsilcileri  www.denib.gov.tr adresinden detaylı bilgi edinebilecek.