17.04.2021, Cumartesi
17 °C / 26 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. EKONOMİ
  4. /
  5. EKONOMİ
  6. /
  7. Pamukkale Turizm konkordato ilan etti

Pamukkale Turizm konkordato ilan etti

Haber Merkezi - 27 Ekim 2018 Cumartesi - 10:00 Pamukkale Turizm konkordato ilan etti

Denizli’de Bababalım Ailesi tarafından 56 yıl önce kurulan ve gelişip ulaşımda Türkiye markası olan Pamukkale Turizm, içinde bulunduğu ekonomik sıkıntıları aşabilmek için konkordato talebinde bulundu. Talebi değerlendiren ve kabul eden İzmir Ticaret Mahkemesi, Pamukkale Turizm ve bağlı iki şirket için 3 aylık geçici süre verdi.

A- A+

Pamukkale Turizm, konkordato talebinde bulundu. Ünlü marka adına yapılan açıklamada ise, seferlerde herhangi bir değişikliğin olmayacağı, yaşanan sıkıntının ise geçici olduğu kaydedildi.

İzmir Ticaret Mahkemesi’ne önceki gün başvuran Pamukkale Turizm için üç aylık geçici mühlet verildi. Karayolu yolcu taşımacılığında Türkiye’nin önde gelen şirketlerinden biri olan Pamukkale Turizm’e ve bağlı iki şirket için konkordato talep edildi. Mahkeme, üç şirket için de 3 aylık geçici mühlet kararı verdi.

Kararla birlikte, şirket faaliyetlerinin denetimi için de geçici konkordato komiser heyeti atandı. Pamukkale Turizm’in kurucu ortaklarından Turan Bababalım, yaşadıkları zorlu sürecin geçici olduğunu kaydetti.

Konu ile ilgili Pamukkale Turizm Yönetim Kurulu adına yapılan açıklamada ise şöyle denildi:

3 BİN 500 KİŞİ ÇALIŞIYOR

“Pamukkale Turizm, 56 yıl önce Denizli’de Bababalım Ailesi tarafından kuruldu. İçinde bulunduğumuz ekonomik şartların yarattığı olumsuzluklar sonucu borçlarımızı yapılandırmak zorunlu hale geldi. Bu kısa yapılandırma ve planlama sürecinde amacımız, 3.500 çalışanımız, aileleri, iş ortaklarımız, yolcularımızdan oluşan tüm Pamukkale Turizm ailesinin haklarını korumak ve yolumuza çok daha sağlam adımlarla devam etmektir.

SEFERLERDE DEĞİŞİKLİK YOK

Seferlerimizde hiçbir değişiklik olmayıp, normal seyrinde devam edecektir. Ülke ekonomimize istihdam sağlamayı ve yolcularımızı sevdiklerine ulaştırmayı aynı sorumluluk bilinci ile sürdüreceğiz. Sevgi ve güven ile yıllardır bizi tercih eden, 7’den 70’e tüm yolcularımızın bu geçici süreçte de bizleri yalnız bırakmayacaklarına inancımız tamdır.”

KAYNAK: HÜRRİYET