30.10.2020, Cuma
13 °C / 19 °C Denizli Hava Durumu

Pamukkale Turizm için %99 ile devam kararı

Haber Merkezi - 7 Ekim 2020 Çarşamba - 12:32 Pamukkale Turizm için %99 ile devam kararı

Yarım asırdan fazla süredir karayolu ulaşımının en köklü markalarından biri olan Pamukkale Turizm’in grup şirketi olan Pamukkale Turizm Seyahat Limitet Şirketi’nin 27 Ekim 2018’de ilan ettiği konkordato sürecinde mahkeme bugün kararını verdi.

A- A+

2018 yılında yaşanan ani döviz ve banka faizi artışı nedeniyle nakit sıkışıklığı yaşayan firmaya konkordato talebi sonrasında mahkeme tarafından 3 kişiden oluşan konkordato komiser heyeti atanmıştı.

Geçtiğimiz ay gerçekleşen alacaklılar toplantısında alacaklı olan tedarikçi ve finans kuruluşlarının %99’unun olumlu oyunu alan şirketin konkordato projesi, Denizli Asliye Ticaret Mahkemesi’nde bugün görülen davada tasdik edildi.

Mahkemenin tasdik ettiği proje kapsamındaki tüm borçlar ilk 1 yılı ödemesiz 48 ayda ödenecek. Böylece marka, yaşadığı mali darboğazdan çıkmak amacı ile hazırladığı proje kapsamında seferlerine devam edecek.

Pamukkale Turizm’den yapılan açıklamada, “Ülke ekonomimize istihdam sağlamayı ve yolcularımızı sevdiklerine ulaştırmayı aynı sorumluluk bilinci ile sürdürmekteyiz. 3 bin 500 çalışanımız, aileleri, iş ortaklarımız ve yolcularımızdan oluşan tüm Pamukkale Turizm ailesine destekleri için teşekkür ederiz. Önümüzdeki 6 ay içerisinde diğer grup şirketlerimizin projelerinin de tasdik edilmesiyle yolumuza çok daha sağlam adımlarla devam edeceğiz” denildi.