Pamukkale Teknokent’te girişimcilik programı – D20Haber
10.12.2023, Pazar
8 °C / 15 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. EKONOMİ
  4. /
  5. EKONOMİ
  6. /
  7. Pamukkale Teknokent’te girişimcilik programı

Pamukkale Teknokent’te girişimcilik programı

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 25 Ekim 2023 Çarşamba - 11:40Güncelleme: 25 Ekim 2023 Çarşamba - 11:44
Pamukkale Teknokent’te girişimcilik programı

Pamukkale Teknokent tarafından girişimcilere yönelik “Fikri Olan Gelsin” programı düzenlenecek.

Girişimcilik programında girişimcilere motivasyon, girişimcilik eğitimleri ve destek programlarının tanıtımı sağlanacak. Eğitimlere tam katılımın zorunlu olduğu program sonunda katılımcılara sertifika verilerek şirketleşme süreçlerine destek sağlanacak. Ayrıca, başarılı girişimcilik öyküsü olan kişiler ile girişimci adayları buluşturularak fikir paylaşımı yapılması sağlanacak.

Program Kariyer Koçu Yelda Yolay’ın anlatımı ile 28 Ekim Cumartesi günü başlaması planlanan eğitim programı üç hafta sürecek. 11 Kasım tamamlanacak eğitim programı, 13.00-17.00 saatleri arasında Pamukkale Teknokent Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecek. İstekliler, eğitim programından ücretsiz yararlanabilecek.

Haberin DevamıReklam
Girişimciler, Pamukkale Teknokent Ön Kuluçka sistemine kaydedilerek ücretsiz ortak kullanım alanı hakkı elde edecek. Pamukkale Teknokent’e proje ön başvurusu yapılarak şirketleşme için ilk adımlar atılacak.

Programın üçüncü aşamasında proje ön başvurusu kabul edilen girişimci adaylarına proje hazırlama ve projenin hayata geçirilmesi için gerekli temel konular anlatılacak. KOSGEB ve TÜBİTAK destekleri de tanıtılarak girişimcilerin maddi destek kaynaklarına ulaşımı sağlanacak. Program sonunda Pamukkale Teknokent’e kuluçka firması olarak başvuru alınacak ve değerlendirmeden başarı ile geçenler, ortak kullanım alanında kuluçka firmalarını kuracak.

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSflY1eOPu_BEJTBag41aa1Ip1TNDgiwm2Yr77IPK4BAt3aOlg/viewform adresinden başvuru yapılabilecek.