02.12.2022, Cuma
9 °C / 16 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. EKONOMİ
  4. /
  5. EKONOMİ
  6. /
  7. Memur maaşlarının hesaplara yatacağı tarih belli...

Memur maaşlarının hesaplara yatacağı tarih belli oldu

Haber Merkezi - 29 Nisan 2021 Perşembe - 19:48 Memur maaşlarının hesaplara yatacağı tarih belli oldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan memur maaşlarının ödeneceği tarihi açıklarken, mikro ve küçük işletmelere sağlanacak desteleri de duyurdu.

A- A+

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, memur maaşlarının 10 Mayıs itibarıyla hesaplara yatırılacağını söyledi.

Esnafın kullandığı kredilerin taksit ertelemesi ve küçük işletmelere sağlanacak desteklerle ilgili de konuşan Erdoğan, “KOSGEB vasıtasıyla toplamda 5 milyar lira bütçeli yeni bir destek programı başlatıyoruz” dedi. Erdoğan’ın açıklamalı şöyle:

“Salgın sebebiyle gelir kaybına uğramış veya nakit akışı bozulmuş, istihdamını koruyan imalat sektörlerinde faaliyet gösteren mikro ve küçük ölçekli işletmeler ile teknoloji alanında faaliyet gösteren filiz şirketler bu desteğe başvurabilecek.

Haberin DevamıReklam

Mikro işletmeler 30 bin, küçük işletmeler 75 bin liraya kadar 3 yıl geri ödemesiz, tamamı faizsiz olacak şekilde bu destekten faydalanacak.

Şartları taşıyan mikro veya küçük işletmeler, 3 Mayıs Pazartesi’den itibaren e-Devlet üzerinden KOSGEB aracılığıyla başvurularını yapabilir.

TESKOMB ve Halkbank aracılığıyla esnafa kullandırdığımız kredilerin taksit ödemelerini 1 Temmuz 2021’e kadar erteliyoruz.

Esnafımıza yaptığımız aylık 1000 lira gelir desteği ile 750 lira ve 500 lira arasındaki kira desteğinin süresini bir ay daha uzatıyoruz.

İhtiyaç sahibi ailelere hane başı verilen 1000 liralık nakdi yardımı 1100 liraya çıkartarak yeniden başlatıyoruz.”