18.05.2022, Çarşamba
16 °C / 31 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. EKONOMİ
  4. /
  5. EKONOMİ
  6. /
  7. Market ve pazar yerlerinde tüketici sebze...

Market ve pazar yerlerinde tüketici sebze meyve seçemeyecek

Haber Merkezi - 20 Mart 2020 Cuma - 15:20 Market ve pazar yerlerinde tüketici sebze meyve seçemeyecek

Coronavirüs nedeniyle alınan önlemler genişletildi. Bu kapsamda, marketler ile semt pazarlarında alışverişe çıkan tüketiciler, yaş sebze ve meyveleri seçemeyecek.

A- A+

Manav, market ve pazaryerlerinde ambalajsız satılan ürünlere ilişkin yeni düzenlemeler getirildi. Coronavirüse karşı alınan önlemler kapsamında, müşteriler tezgahta ürünlere dokunamayacak ve kendileri seçemeyecek. İşte o önlemler:

Market, manav ve pazaryerlerinde ambalajsız satılan yaş sebze ve meyveler tüketicilerce seçilmeden, satıcılarca gerekli hijyen koşullarına dikkat edilerek satışa sunulacak.

– Belediyelerce pazar yerleri ile toptancı hallerinde dezenfeksiyon çalışmaları ihmal edilmeyecek, gerekli ve yeterli hijyen önlemleri alınacak.

– Pazar yerlerinde tezgah aralıkları mümkün olduğunca geniş tutulacak, tezgah aralarında geçiş yerlerinde sıkışıklığa neden olacak kasa ve ambalajlar bulundurulmayacak.

– Pazar yerleri, toptancı halleri ve diğer satış yerlerinde çalışan ve görev yapan herkes hijyen konusunda bilgilendirilecek ve hijyen kurallarına uygun davranacak.