29.06.2022, Çarşamba
19 °C / 32 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. EKONOMİ
  4. /
  5. EKONOMİ
  6. /
  7. MAKSİAD’ın Almanya çıkarması

MAKSİAD’ın Almanya çıkarması

Haber Merkezi - 25 Nisan 2017 Salı - 18:10 MAKSİAD’ın Almanya çıkarması

Denizli Makine Sanayici İşadamları Derneği (MAKSİAD), Almanya’da düzenlenen Hannover Messe 2017 Fuarı’na çıkarma yaptı.

A- A+

MAKSİAD, dünyanın en büyük sanayi ve endüstri fuarlarından Hannover Messe 2017’ye 30 üyesiyle katıldı. Fuara üyelerinin yanında 2 Pamukkale Üniversitesi öğrencisini de götüren dernek, sanayi ve endüstri alanlarında en yeni teknolojik gelişmeleri yerinde takip edecek.

MAKSİAD'ın Almanya çıkarması

MAKSİAD Başkanı Mehmet Sarı, fuarda endüstri 4.0 uygulamalarının yoğun bir şekilde vitrine çıktığını belirterek, “Dünyadaki son teknolojik ve endüstriyel gelişmeleri takip etmek ve rekabet edilebilir üretim politikasını belirlemek için bu fuarlar çok büyük önem arz ediyor” dedi.

Haberin DevamıReklam

Hannover Fuarı’nın sektörde dünyadaki en büyük sanayi fuarlarından olduğuna işaret eden Sarı, “MAKSİAD ailesi olarak, KOSGEB’in de desteğiyle 30 arkadaşımızla fuara katıldık. Ayrıca geleceğin önemli sanayicileri olabilecek Pamukkale Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nden 2 genç arkadaşımızı da, dernek olarak Hannover’e getirmeyi uygun bulduk. Üyelerimiz bu fuarda çok sayıda ikili iş görüşmeleri yapacak, yerel sanayi kuruluşlarıyla fikir alışverişi sağlayarak ülkemize ve Denizli’mize inşallah önemli birikimlerle dönüş yapacaktır” diye konuştu.