KÖY-KOOP Denizli Birliğinden ABD’ye meyve cipsi ihracatı – D20Haber
24.09.2023, Pazar
20 °C / 35 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. EKONOMİ
  4. /
  5. EKONOMİ
  6. /
  7. KÖY-KOOP Denizli Birliğinden ABD’ye meyve cipsi...

KÖY-KOOP Denizli Birliğinden ABD’ye meyve cipsi ihracatı

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 15 Eylül 2023 Cuma - 12:32Güncelleme: 15 Eylül 2023 Cuma - 12:32
KÖY-KOOP Denizli Birliğinden ABD’ye meyve cipsi ihracatı

Köy Kooperatifleri (KÖY-KOOP) Denizli Birliği, sağlıklı atıştırmalık olarak bilinen meyve cipslerini ABD’ye ihraç etmeye başladı. İlk etapta 4 ton meyve cipsi bu ülkeye gönderildi.

KÖY- KOOP Denizli Birliği Bölge Başkanı Mehmet Varol, Çivril Kurutma Tesisi’nde üretilen 4 ton meyve cipsini ABD’ye gönderdiklerini, üretim tesisini büyütüp dış pazarlara daha çok ürün satmayı hedeflediklerini belirtti.

Üretimde bir firmayla ortak çalışma yaptıklarını kaydeden Varol, “Kalitesine ve boyutlarına göre ayırdığımız yaş meyvelerimizi kurutma işleminin ardından paketleme yaparak sevkiyata hazır hale getiriyoruz. Yurt dışında ürünlerimiz meyve cipsi ya da sağlıklı atıştırmalık olarak tüketiliyor. Amerika’ya çilek, elma, incir ve erik kurusu olmak üzere toplamda 4 ton ürünümüzü 1 konteyner şeklinde gönderdik. Ayrıca ülkemizde de satışlarımız devam ediyor. Kurutulmuş elma, armut, portakal, cennet hurması ve benzeri ürünlerimiz yoğun bir ilgi ile karşılanıyor. Önümüzdeki günlerde tesisimizi geliştirerek, yurt dışı pazarımızı daha da büyütmeyi hedefliyoruz” dedi.