29.06.2022, Çarşamba
19 °C / 32 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. EKONOMİ
  4. /
  5. EKONOMİ
  6. /
  7. Kayıp Enerji En Az Denizli’de

Kayıp Enerji En Az Denizli’de

Haber Merkezi - 10 Nisan 2017 Pazartesi - 13:24 Kayıp Enerji En Az Denizli’de

ADM Elektrik Dağıtım A.Ş. Genel Müdürü Bülent Yüksel, Türkiye Elektrik Dağıtım Şirketi’nin (TEDAŞ) Türkiye Elektrik Dağıtım ve Tüketim İstatistiklerine göre, 81 il arasında kayıp enerji yüzdesinde Denizli en az oranla ilk sırada yer aldığını açıkladı.

A- A+

Aydın, Denizli ve Muğla illerinde tüketicilerine kesintisiz ve kaliteli enerji hedefiyle faaliyetlerini sürdüren ADM Elektrik Dağıtım, hizmet bölgesinde yaklaşık 3 milyon kişinin hayatını aydınlatırken, tüm ülkede elektrik sektörünün en önemli sorunlarından birisi olan kayıp enerjiyle de başarılı şekilde mücadele ediyor. Denizli, 81 il arasında 2015 ve 2016 yıllarında ortalama yüzde 3’lük kayıp enerji ile örnek olmayı sürdürüyor.

ADM Elektrik Dağıtım A.Ş. Genel Müdürü Bülent Yüksel, konuyla ilgili açıklamasında, kesintisiz ve kaliteli enerji için yapmış oldukları yatırımlar kadar, kayıp enerji için de gerekli tüm çalışmaları gerçekleştirdiklerin ifade etti.

Haberin DevamıReklam

TEDAŞ’ın yayınlamış olduğu en güncel verilere sahip kitapçıkta, Denizli’nin en düşük enerji kaybı görülen il olarak yer almasından gurur duyduklarını belirten Yüksel, “Ülkemizin en ciddi sorunlarından birisi olan kayıp enerji, tüm dağıtım şirketlerinin mücadele ettiği bir konudur. Biz de hizmet bölgemizde yapmış olduğumuz çalışmalar ile mücadelemize her geçen yıl yoğunlaşarak devam ediyoruz. Bölgemizde hizmete sunduğumuz yatırım çalışmaları, ekip arkadaşlarımızın özverisi ve özellikle vatandaşlarımızın duyarlılığı, en düşük oranla Denizli’yi ilk sıraya çıkaran önemli faktörler olmuştur. Sadece 2015 yılı için değil başarının devamı için büyük bir gayretle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Şirketimiz adına önce duyarlı vatandaşlarımıza ardından da çalışma arkadaşlarıma sonsuz teşekkür ediyorum. Kayıp enerjiyle mücadelemiz dün olduğu gibi bugün ve yarın da devam edecek” dedi.

YILLIK 9 MİLYAR KWH ELEKTRİK DAĞITIMI

ADM Elektrik Dağıtım, Aydın, Denizli ve Muğla’da elektrik dağıtım hizmeti veriyor. Hizmet bölgesinde 1.8 milyon aboneye yıllık 9 milyar kWh elektrik dağıtımı yaparken, dağıtım alt yapısının geliştirilmesi ve güçlendirilmesi için gereken teknoloji yatırımlarını yapıyor. ADM Elektrik Dağıtım’ın Aydın, Denizli ve Muğla illerinde 23 hizmet merkezi bulunuyor.