Japon alım heyeti, DENİB’in düzenlediği programda ev tekstili sektörü temsilcileriyle buluştu – D20Haber
18.06.2024, Salı
24 °C / 41 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. EKONOMİ
  4. /
  5. EKONOMİ
  6. /
  7. Japon alım heyeti, DENİB’in düzenlediği programda...

Japon alım heyeti, DENİB’in düzenlediği programda ev tekstili sektörü temsilcileriyle buluştu

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 24 Mayıs 2023 Çarşamba - 15:02Güncelleme: 24 Mayıs 2023 Çarşamba - 15:02
Japon alım heyeti, DENİB’in düzenlediği programda ev tekstili sektörü temsilcileriyle buluştu

Denizli İhracatçılar Birliği (DENİB) tarafından Hometex 2023 Fuarı kapsamında, ev tekstili sektörüne yönelik Japonya Alım Heyeti Programı düzenlendi.

İstanbul Fuar Merkezinde 16-20 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilen Hometex 2023 Fuarı’na info stand ile katılım sağlayan Denizli İhracatçılar Birliği, ev tekstili sektörüne yönelik Japonya Alım Heyeti Programı düzenledi.

Japonya’nın önde gelen satın alımcılarının davet edildiği program 4 gün sürerken, Japonya’dan gelen heyet fuar alanını gezdi, DENİB info standına ziyaret gerçekleştirdi.

Program hakkında eğerlendirmelerde bulunan DENİB Başkanı Hüseyin Memişoğlu, sürdürülebilir ihracat hedefi doğrultusunda çalışmalara devam edeceklerini dile getirdi. Memişoğlu konuşmasında şunları söyledi:

Haberin DevamıReklam
“Şubat sonu Mart başında Japonya ile olan ticari ilişkilerimizi güçlendirmek ve Japonya’ya olan ihracatımızı artırmak adına sektörel ticaret heyeti organizasyonu gerçekleştirmiştik. Bu defa, Japonya’dan farklı firma temsilcileri Denizli’ye davet edilerek ikili iş görüşmeleri gerçekleştirdi.

Bu program ile Denizli’nin ev tekstili sektöründeki yüksek potansiyelini ve ihracat başarısını daha da ileriye taşıyacağımıza inanıyorum. Rakamlara da değinecek olursak, 2022 yılı verilerine göre, ülkemizin Japonya’ya olan toplam ihracatı yüzde 15,5 oranında artarak 660 milyon dolara ulaştı. 2023 yılının ilk 2 ayverisine göre de 130 milyon dolar seviyesine ulaşmış durumda. Özellikle kalitemizle ön plana çıktığımızı, inovatif tasarımlarımızı ve marka değerimizi uluslararası alıcılara yakından temaslarla göstererek sürdürülebilir ihracat hedefimiz doğrultusunda faaliyetlerimize devam edeceğiz.”