23.03.2023, Perşembe
10 °C / 17 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. EKONOMİ
  4. /
  5. EKONOMİ
  6. /
  7. Hometex Ev Tekstili Fuarı’na Denizli’den 90...

Hometex Ev Tekstili Fuarı’na Denizli’den 90 firma katılıyor

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 17 Mayıs 2022 Salı - 21:07Güncelleme: 17 Mayıs 2022 Salı - 21:07
Hometex Ev Tekstili Fuarı’na Denizli’den 90 firma katılıyor

İstabul’da düzenlenen Hometex Ev Tekstili Fuarı, kapılarını ziyaretçilerine açtı. 21 Mayıs’ta sona erecek fuara Denizli’den 90 firma katılırken, DENİB de üyelerini 15 ülkeden gelen 65 kişilik alım heyetiyle buluşturuyor.

Pandemi döneminin ardından düzenlenen Hometex Ev Tekstili Fuarı açıldı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle’nin de katıldığı törenle kapılarını açan fuarda, Denizli’de 90 firma stant açtı.

Fuarla ilgili değerlendirmede bulunan Denizli İhracatçılar Birliği (DENİB) Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Memişoğlu, pandemi nedeniyle 2020 yılının ilk aylarından itibaren ertelenen ve iptal edilen fuarların yeniden düzenlendiğini, bunlardan birisinin de bu yıl 26’ncısı düzenlenen Hometex Ev Tekstili ve Aksesuarları Fuarı olduğunu söyledi.

“DENİZLİ FİRMALARININ KOLEKSİYONLARINI GÖRECEKLER”

Fuara Denizli’den yoğun katılım olduğuna işaret eden Memişoğlu, “Hometex Fuarı’nda, Denizli’nin bir kez daha çok güçlü bir şekilde temsil edildiğini söyleyebiliriz. 90 üye firmamız fuarda yer alıyor. Üye firmalarımız sektörde yaşanan gelişmeleri her zaman olduğu gibi son dönemde de yakından takip ediyor. Hometex Fuarı’nda katılımcı firmalarımızın uluslararası satın alımcılar tarafından yakından takip edileceğini göreceğiz. Böylelikle sektöre bir kez daha yön verecek katılımcılarımızın koleksiyonları yakından incelenecek” dedi.

Haberin DevamıReklam

“EV TEKSTİLİ İHRACATININ YARISI DENİZLİ’DEN”

Denizli’nin önemli bir tekstil ihracatçısı olduğunu vurgulayan Memişoğlu, “Ülkemizin 3 milyar doları aşan ev tekstili ihracatının yarısı Denizli’den gerçekleştiriliyor. Alt grup bazında incelediğimizde ise, ülkemizin toplam havlu ihracatının yüzde 75’i, toplam bornoz ihracatının yüzde 67’si ve toplam nevresim ihracatının yüzde 55’i Denizli’den yapılıyor. Bu veriler, Denizli’nin ev tekstili sektöründeki gücünün önemli bir göstergesi. Üye firmalarımızın, tıpkı daha önceki yıllardaki gibi, bu sene de yakından izleneceğine ve Hometex’e damga vuracağına eminiz” değerlendirmesini yaptı.

SEKTÖREL ALIM HEYETİ ORGANİZASYONU

Fuarda DENİB olarak sektörel alım heyeti organizasyonu gerçekleştireceklerini kaydeden Memişoğlu, 15 ülkeden 65 alıcının davet edildiği organizasyon kapsamında, ihracatçılarımız, ithalatçı firmaların temsilcileriyle ikili iş görüşmeleri yaptı. Şu anda da gelen heyet ihracatçı firmalarımızı ziyaret ediyor. DENİB Design 1. Ev ve Banyo Tekstili Tasarım Yarışması’nın birincilik kazanan tasarımlarının da sergilendiği stand alanımızda misafirlerimizi ağırlıyoruz” diye konuştu.