20.09.2021, Pazartesi
20 °C / 36 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. EKONOMİ
  4. /
  5. EKONOMİ
  6. /
  7. Hizmet merkezleri oluşturulması önerildi

Hizmet merkezleri oluşturulması önerildi

Haber Merkezi - 2 Mayıs 2017 Salı - 13:19 Hizmet merkezleri oluşturulması önerildi

İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu’nda, meslek liseleri ile Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Kampüsü’nde hizmet merkezlerinin oluşturulması önerildi. Bu önerinin değerlendirilmesi kararı alındı.

A- A+

İşsizliğin giderilmesi, istihdamın artırılması, çalışma hayatındaki sorunlar ve çözüm önerilerinin görüşüldüğü İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu, 2017 yılı 2. olağan toplantısını Vali Yardımcısı Hakkı Ünal başkanlığında gerçekleştirildi.

Toplantıya, İŞKUR İl Müdürü Vekili Fatih Işık, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Sefa Gökalp, Pamukkale Üniversitesi Öğretim Görevlisi Yrd. Doç. Dr. Handan Kumaş, Türkiye Sakatlar Konfederasyonu İl Temsilcisi Sayın Veysel Bozcayoca, Güney Ege Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Özgür Akdoğan, Denizli Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkan Vekili Cavit Beydemir, TÜRK-İŞ İl Temsilcisi Recep Oktay, Denizli Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Ahmet Taş ve Denizli Ticaret İl Müdürü Süleyman Yener Pektaş katıldı.

Haberin DevamıReklam

İŞKUR İl Müdür Vekili Fatih Işık, toplantıda aktif işgücü hizmetleri kapsamında olan kurs ve programların denetimiyle ilgili kurul üyelerine bilgi verdi. Işık, 3 Nisan-5 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek 2017 Yılı İşgücü Piyasası Araştırması ile ilgili de kurul üyelerini bilgilendirdi.

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz‘un sunumunun ardından önerilerini dile getirdi. Oğuz, meslek liseleri ile PAÜ Kampüsü’nde hizmet merkezleri oluşturulmasını, çırakların Organize Sanayi Bölgesi’ne ve diğer işyerlerine yönlendirilmesini, cezaevlerinde kadın bakım ve kuaförlük kursları açılmasını önerdi. Kurul, Oğuz‘un sunumu ve tekliflerinin görüşülmesi kararını aldı.