Bakan Şimşek, iftarını vatandaşla birlikte yaptı – D20Haber
23.04.2024, Salı
15 °C / 33 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. EKONOMİ
  4. /
  5. EKONOMİ
  6. /
  7. Bakan Şimşek, iftarını vatandaşla birlikte yaptı

Bakan Şimşek, iftarını vatandaşla birlikte yaptı

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 18 Mart 2024 Pazartesi - 23:35Güncelleme: 18 Mart 2024 Pazartesi - 23:35
Bakan Şimşek, iftarını vatandaşla birlikte yaptı

Denizli’ye gelen Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, iftarını vatandaşların arasında yaptı. Şimşek, yaptığı konuşmada, Denizli’nin önümüzdeki dönemde en fazla büyüme gösteren illerden olacağını söyledi.

Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından Sevindik Mahallesi'nde kurulan iftar sofrasına konuk olan Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, vatandaşlarla birlikte iftar yaptı. Protokol için ayrılan kısma oturmayan Şimşek’in vatandaşların yanına masa kurdurarak iftar yapması dikkati çekti.

 

İftarın ardından bir konuşma yapan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, “Ramazan ayı, 11 ayın sultanı. Manevi boyutta en üst kısma çıktığımız ay. İşte o yardımlaşma, bir araya gelme, tanış olma ve herkesi selamlama noktasında bugüne kadar sizlerle birlikte yürüdük. Burada esas olan gönül sofrasında komşularımızla, vatandaşlarımızla buluşmaktır. Davetimizi kabul edip geldiğiniz için her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

ŞİMŞEK: DENİZLİ ÜRETEN ŞEHİR

İftar yemeğinde vatandaşlara seslenen Bakan Şimşek ise, “Denizli gerçekten üreten bir şehir. Gelişmiş bir sanayi, ticaret ve turizm üssü. Değerli başkanımızın hizmet ve eser siyasetine yakından hepimiz şahidiz. Denizli’nin sanayide daha ileri gitmesi için Ankara’dan her türlü desteği vermek üzere çalışmalarımızı yapıyoruz. Ben inanıyorum ki Denizli önümüzdeki dönemde ülkemizin en fazla büyüme motorlarından birisi olacak” diye konuştu.

İftar yemeğinin ardından Bakan Şimşek, Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkez’inde iş dünyası temsilcileri ile bir araya geldi.

Basına kapalı gerçekleşen toplantıya Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Denizli Valisi Ömer Faruk Coşkun, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan, Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, iş dünyası temsilcileri, kamu ve özel sektör banka yöneticileri katıldı. Toplantıda iş dünyasının beklentileri konuşuldu.

DENİZLİ (İHA)