27.06.2022, Pazartesi
18 °C / 32 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. EKONOMİ
  4. /
  5. EKONOMİ
  6. /
  7. GEKA’dan teknik destek programına 600 bin...

GEKA’dan teknik destek programına 600 bin TL bütçe

Haber Merkezi - 29 Nisan 2017 Cumartesi - 10:07 GEKA’dan teknik destek programına 600 bin TL bütçe

Güney Ege Kalkınma Ajansı’nın (GEKA), teknik destek programına bu yıl 600 bin liralık bütçe ayırdı. Proje başına yapılacak eğitim ve danışmanlık desteği azami 15 bin lira olarak belirlendi.

A- A+

GEKA’nın 94. yönetim kurulu toplantısı Muğla’nın Dalyan beldesinde yapıldı. Toplantıya Muğla Valisi ve GEKA Yönetim Kurulu Başkanı Amir Çiçek’, Denizli Valisi Ahmet Altıparmak, Aydın Valisi Ömer Faruk Koçak, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün ve GEKA Genel Sekreter Vekili Özgür Akdoğan katıldı.

GEKA Yönetim Kurulu Başkanı Muğla Valisi Amir Çiçek, toplantıda öncelikle ajansın son dönemde gerçekleştirdiği faaliyetlerin gözden geçirileceğini ve gelecek dönem için de planlanan çalışmaları inceleyeceklerini söyledi.

Haberin DevamıReklam

Bölgedeki kurumsal ve yerel kapasiteyi geliştirmeye yönelik olarak yaklaşık 4 yıldır sürdürülen teknik destek programının 2017 bütçesini mart ayı başında ilan ettiklerini kaydeden Çiçek, programın toplam bütçesinin 600 bin lira olduğunu, proje başına azami 15 bin lira tutarında eğitim ve danışmanlık desteği sağlanabildiğini, programa başvuruların ikişer aylık dönemler halinde alınacağını ve son dönem başvuru tarihinin 29 Aralık 2017 olduğunu belirtti.

Çiçek, teknik destek programına proje başvurusu yapacak kurum ve kuruluşların detaylı bilgiye geka.gov.tr internet adresinden veya Aydın, Denizli ve Muğla’daki ofisleri ziyaret ederek ulaşabileceklerini sözlerine ekledi.