27.03.2023, Pazartesi
9 °C / 25 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. EKONOMİ
  4. /
  5. EKONOMİ
  6. /
  7. FETÖ’cüye ait çiftlik 2. kez satışa...

FETÖ’cüye ait çiftlik 2. kez satışa çıkarıldı

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 3 Şubat 2023 Cuma - 08:09Güncelleme: 3 Şubat 2023 Cuma - 08:09
FETÖ’cüye ait çiftlik 2. kez satışa çıkarıldı

Denizli’de, FETÖ/PDY’nin önde gelen isimlerinden olan ve halen firari olarak aranan Erdem Aydın’a ait Acıpayam ilçesindeki Bereket Çiftliği’nin satışı için yeni bir ihale tarihi belirlendi.

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) üyesi olan ve hain darbe girişimi süresince yurt dışına kaçtığı belirlenen Erdem Aydın’a ait Erdem Aydın İnşaat Taahhüt Mühendislik ve Müşavirlik Hizmetleri Tarım ve Hayvancılık Ürünleri Parke Turizm Ticaret ve Sanayi Limitet Şirketi’ne ait mal, hak ve varlıklar ile sözleşmelerden Fon Kurulu Kararı ile oluşturulan “Acıpayam Bereket Çiftliği Ticari ve İktisadi Bütünlüğü”nü ikinci kez satışa çıkardı.

TMSF Acıpayam Bereket Çiftliği Ticari ve İktisadi Bütünlüğü Satış Komisyonu Başkanlığı, satış süreciyle ilgili olarak alınan kararla yeni ihalenin 7 Şubat Salı günü saat 11.00’de yapılacağı açıkladı.

Haberin DevamıReklam

Tekliflerin verilmesi halinde, ihalenin pazarlık tarihi de 10 Şubat Cuma günü saat 11.00 olarak belirlendi.

İHALE USULÜ

İhale, kapalı zarf ve açık artırma usullerinin birlikte uygulanması suretiyle gerçekleştirilecek olup, kurulun onayı ile sonuçlandırılacak. Satış komisyonu, şartnamedeki kurallar çerçevesinde kapalı zarfla teklif veren katılımcılar arasından açık artırma aşamasına katılmaya hak kazananların kısa listesini oluşturacak.

SATIŞ İÇİN BELİRLENEN MUHAMMEN BEDEL

Acıpayam Bereket Çiftliği Ticari ve İktisadi Bütünlüğü adı altında yapılacak satışın muhammen bedeli 43 milyon 100 bin lira, teminat tutarı 4 milyon 310 bin lira olarak belirlendi.