21.03.2023, Salı
9 °C / 21 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. EKONOMİ
  4. /
  5. EKONOMİ
  6. /
  7. Esnafa elektrik indiriminin tarih ve oranıyla...

Esnafa elektrik indiriminin tarih ve oranıyla ilgili açıklama

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 17 Şubat 2022 Perşembe - 13:18Güncelleme: 17 Şubat 2022 Perşembe - 13:18
Esnafa elektrik indiriminin tarih ve oranıyla ilgili açıklama

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, esnafa uygulanacak elektrik indirimi düzenlemesiyle ilgili tarih ve oran açıkladı.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, elektrikte tarife değişikliklerini 1 Mart’a kadar tamamlamayı amaçladıklarını belirterek, “Esnafın bugünkü mevcut fatura tutarından yaklaşık yüzde 25 indirim olacak gibi görünüyor” değerlendirmesinde bulundu.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, NTV’ye yaptığı açıklamada, konun dün yapılan kabine toplantısında ele alındığını, mevcut durumun vatandaşları zora soktuğunun farkında olduklarını söyledi.

Haberin DevamıReklam

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kabine toplantısı sonrası yaptığı açıklamada birkaç adım atılacağını söylediğini anımsatan Dönmez, “Bu konuda kafalarda zaman zaman sorular oluşuyor. Sizin sayacınız 30 değil de 31 ya da 32. günde okunursa 224 kilovatsaat oluyor. Vatandaşın lehine olacak çalışmayı yapıyoruz” ifadelerini kullandı.

Dönmez, dernek ve vakıfların yöneticilerinin de abonesi oldukları elektrik dağıtım şirketlerine gidip durumlarını bildirmeleri gerektiğini, istisnasız bütün dernek ve vakıflar bu uygulamadan yararlanacağını belirtti.