28.11.2022, Pazartesi
6 °C / 13 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. EKONOMİ
  4. /
  5. EKONOMİ
  6. /
  7. Erdoğan’dan 2B ve Hazine arazileri açıklaması

Erdoğan’dan 2B ve Hazine arazileri açıklaması

Haber Merkezi - 12 Nisan 2022 Salı - 19:46 Erdoğan’dan 2B ve Hazine arazileri açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2B arazilerinin satışı ile Hazine arazilerinin kiralanması ve ödeme süresiyle ilgili açıklamalarda bulundu.

A- A+

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 1 saat 40 dakika süren kabine toplantısının sonrasında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Erdoğan, 2B arazilerinin satışıyla ilgili başvuru ve ödeme süresini 31 Aralık’a kadar uzatma kararı aldıklarını söyleyerek, “2020 yılı başından itibaren 3 yıl süreyle hazine taşınmazını kullanan çiftçilerimize başka şart aramadan bu araziyi kiralama imkanı getiriyoruz” dedi.

Haberin DevamıReklam

Hazine arazilerinin kiralanmasıyla ilgili de Erdoğan, “2020 yılı başından itibaren 3 yıl süreyle Hazine taşınmazını kullanan çiftçilerimize başka şart aramadan bu araziyi kiralama imkânı getiriyoruz” açıklamasını yaptı.

İstihdamla ilgili de yeni bir program başlatılacağını belirten Erdoğan, “Ek istihdam taahhüt eden firmaların işe alacakları her işçinin 3 veya 6 ay boyunca tüm ücretleri ve sosyal destek primlerini Çalışma Bakanlığı karşılayacak. İşe giren her bireye 1 veya 2 yıl istihdam garantisi oluşturmuş olacağız. İşverenlerimizi yeni programımızdan istifade etmeye çağırıyoruz” ifadelerini kullandı.