02.02.2023, Perşembe
-1 °C / 9 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. EKONOMİ
  4. /
  5. EKONOMİ
  6. /
  7. Enerya’dan yeni abonelere altın hediyesi

Enerya’dan yeni abonelere altın hediyesi

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 13 Aralık 2022 Salı - 13:48Güncelleme: 13 Aralık 2022 Salı - 13:48
Enerya’dan yeni abonelere altın hediyesi

Enerya Enerji Bölge Direktörü Mehmet Akif Tulukcu, doğal gaz bağlantı anlaşması yapan her aboneye altın hediye edileceğini ve bağlantı bedeline de 10 taksit imkanı sağlanacağını söyledi.

Enerya Enerji Bölge Direktörü Mehmet Akif Tulukcu ve Denizli Gaz Dağıtım AŞ İşletme Müdürü İrfan Yıldız, Denizli Gazeteciler Cemiyeti’nde bir basın toplantısı düzenledi. Toplantıda konuşan Tulukcu, 19 ilçenin 15’ine gaz arzı sağladıklarını belirterek, 2026 yılında Denizli’nin tamamında doğal gaz kullanılacağını söyledi.

“72 BİN KONUTTA DOĞAL GAZ KULLANILMIYOR”

Denizli’de 340 bin doğal gaz abonesi olduğunu dile getiren Tulukcu, 2022 yılında toplam 1,3 milyar metreküp doğal gaz tüketimi öngürdüklerini ifade etti. Kentteki 72 bin konutta doğal gaz kullanılmadığını aktaran Tulukcu, hedeflerinin bu kişilere ulaşmak olduğunu dile getirdi.

“YENİ ABONELERE ALTIN HEDİYESİ”

Haberin DevamıReklam

Yeni abonelere yönelik yeni bir kampanyadan söz eden Tulukcu, 31 Aralık’a kadar doğal gaz bağlantı anlaşması yapan her abone altın hediye edileceğini belirtti. Tulukcu, “Herhangi bir çekiliş veya kura yok. Abone olan herkese 0,05 gram altın hediye edeceğiz” dedi. Tulukcu, abonelik başlangıcında bir defaya mahsus ödenen bağlantı bedeline de 10 taksit imkanı sağlanacağını ifade etti.

“HERKES BÜTÇESİNE GÖRE HAREKET ETMELİ”

Doğal gazda devletin ciddi bir sübvansiyon yaptığını söyleyen Tulukcu, fiyatlandırmanın ise dağıtım şirketlerince değil Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu’nca yapıldığını dile getirdi. Bir gazetecinin artan doğal gaz faturaları sebebiyle Denizli’de doğal gaz kullanımında azalma bekleyip beklemedikleri yönündeki soruya Tulukcu, “Ekonomik şartlar herkes için geçerli. Herkes bütçesine göre hareket etmek durumunda. Ama doğal gazın ucuzluğu veya pahalılığı gibi bir gündem ortada kalmadı. Çünkü, Denizli’de elektrikle ısınma gibi bir imkan yok. Kış aylarında hava sıcaklığı eksi derecelere düşüyor. Doğal gazın karşılığında kömür var. Ancak o da çok çok pahalı. Bu sebeple doğal gaz kullanımı bir miktar düşse de hemen hemen aynı tüketim seviyesinde devam eder” yanıtını verdi.

Denizli Gaz Dağıtım AŞ İşletme Müdürü İrfan Uçar ise, “2022 yılı sonunda ise 164 mahalleye doğal gaz götürerek, 341 bin 750 aboneye ulaşmış olacağız” ifadesini dedi.