15.08.2022, Pazartesi
21 °C / 34 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. EKONOMİ
  4. /
  5. EKONOMİ
  6. /
  7. Enerya’da işten çıkarılanların sayısı 20

Enerya’da işten çıkarılanların sayısı 20

Haber Merkezi - 30 Haziran 2022 Perşembe - 20:32 Enerya’da işten çıkarılanların sayısı 20

Denizli’nin doğal gaz dağıtımını yapan Enerya, işten çıkarmalarla çalkalandı. Sendikalaşma nedeniyle yapıldığı öne sürülen işten çıkarmaların 20 dolayında çalışanı kapsadığı öğrenildi.

A- A+

Denizli ile birlikte 10 kentin doğal gaz dağıtımını yapan Enerya’da bugün mesainin başlamasıyla birlikte hareketli saatler yaşandı. İddiaya göre, DİSK’e bağlı Enerji-Sen’e üye oldukları gerekçesiyle personele görüşmeler yapıldı. Sendika üyesi oldukları belirlenen çalışanlar ile görüşmelerin ardından işten çıkarmalar gerçekleşti.

Tebliğlerin yapılmasıyla şirkette hareketlilik yaşanırken, üst düzey yönetim toplantılar yaptı. Sözleşmeleri feshedilen personelle de görüşüldü.

Haberin DevamıReklam

Akşam saatleri itibariyle sözleşmesi feshedilen personel sayısının 20 dolayında olduğu öğrenilirken, bu sayının daha da düşebileceği ifade ediliyor.

KENTGAZ OLARAK KURULDU, ENERYA ADINI ALDI

Kentgaz olarak 2003 yılında kurulan ve kente doğal gaz dağıtımı için ilk kazmayı Kınıklı Mahallesi’ndeki Fakülte Caddesi’nde vuran şirket, daha sonra Enerya ismini aldı.

Ahlatcı Holding bünyesinde faaliyet gösteren Enerya, Türkiye’nin en yaygın ikinci konumunda ve 10 ilde 30 yıl süreyle doğal gaz dağıtım lisansına sahip.