DSO Meslek Komiteleri Toplantısı yapıldı – D20Haber
19.05.2024, Pazar
18 °C / 32 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. EKONOMİ
  4. /
  5. EKONOMİ
  6. /
  7. DSO Meslek Komiteleri Toplantısı yapıldı

DSO Meslek Komiteleri Toplantısı yapıldı

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 1 Mayıs 2024 Çarşamba - 13:05Güncelleme: 1 Mayıs 2024 Çarşamba - 13:05
DSO Meslek Komiteleri Toplantısı yapıldı

Denizli Sanayi Odası (DSO) Meslek komiteleri Toplantısı yapıldı. Üyelere seslenen DSO Başkanı Selim Kasapoğlu, kuruluş çalışmaları süren “Model Fabrika” ile Denizli sanayisinin önünü açmak istediklerini belirtti.

DSO Meslek Komiteleri Ortak Toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya DSO Başkanı Selim Kasapoğlu, DSO Meclis Başkanı Okan Konyalıoğlu, Meclis Başkan Yardımcısı İlhan Sicimli ve 17 meslek komitesinin üyeleri katıldı.

Toplantının açılışında konuşan DSO Başkanı Selim Kasapoğlu, meslek komiteleri ortak toplantılarına önem verdiklerini, üretkenliğin meslek komiteleri kararlarına ve toplantılarına bağlı olduğunu, komiteler aracılığıyla sektörlerdeki tüm paydaşları bir araya getirerek ortak sorunlara çözüm bulma, sektörel kalkınmayı teşvik etme arzusu içinde olduklarını söyledi.

Haberin DevamıReklam
Sürdürülebilirliği önemsediklerini vurgulayan Kasapoğlu, “Sizlerden gelen geri bildirimlerle sürdürülebilirlik en önemli konularımızdan biri. Bu kapsamda sürdürülebilirlik birimizi oluşturduk. Sürdürülebilirlik komisyonumuz verimli bir şekilde çalışıyor. Bunun dışında Verimlilik Komisyonumuzu da oluşturmuştuk. Bugün Türk firmalarının global piyasalarda rekabet edebilmenin kilit noktalarından biri verimliliktir. Verimlilik Komisyonumuzun kontrolünde yine Model Fabrikayı yürütüyoruz ve hızlı bir şekilde devreye almaya çalışıyoruz. Biz Model Fabrika ile Denizli Sanayisinin önünü açmak istiyoruz” dedi.

Kasapoğlu, Sanayi Odasının görevlerimizden birisinin de sanayiciye uygun arsa temini, sanayi alanları üretme olduğunu, bu anlamda Makine İhtisas OSB, Çivril, Bozkurt ve Çardak’ta çalışmaların devam ettiğini sözlerine ekledi.