26.06.2022, Pazar
20 °C / 31 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. EKONOMİ
  4. /
  5. EKONOMİ
  6. /
  7. Denizli’nin ağustos ayı ihracatı 195 milyon...

Denizli’nin ağustos ayı ihracatı 195 milyon dolar

Haber Merkezi - 2 Eylül 2020 Çarşamba - 13:56 Denizli’nin ağustos ayı ihracatı 195 milyon dolar

Denizli’den ağustos ayında yapılan ihracatın 195 milyon dolar olarak gerçekleştiği açıklandı. TİM kayıtlarına göre ise 260 milyon dolarlık ihracat yapıldı.

A- A+

Denizli İhracatçılar Birliği (DENİB) Başkanı Hüseyin Memişoğlu, ağustos ayı ihracat rakamlarını açıkladı. Memişoğlu, DENİB kayıtlarına göre geçen ay yapılan ihracatın yüzde 3 artışla 195 milyon dolar, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) kayıtlarına göre ise yüzde 3.7 artışla 260 milyon dolar olarak gerçekleştiğini bildirdi.

ÜST ÜSTE 3 AY İHRACAT ARTTI

Haziran, temmuz ve ağustos aylarında aralıksız yükselen rakamlarla ihracatın üst üste 3. ayda da arttığını belirten Memişoğlu, “COVID-19’un ihracatımız üzerindeki etkilerinin neredeyse tamamen sona erdiğini ifade edebiliriz. Bu süreçte ihracatımız hızlı bir toparlanma gösterdi. Gerek ihracat deneyimimiz gerek üretim kabiliyetimiz ile ihracatta pozitif ayrıştığımızı söyleyebiliriz” değerlendirmesini yaptı.

Haberin DevamıReklam

160 ÜLKEYE İHRACAT YAPILDI

Sektörel çeşitliliğinin sağlıklı ve sürdürülebilir ihracat adına önemli olduğunu kaydeden Memişoğlu, “Pandemi gibi olağanüstü sonuçlar yaratabilecek bir tabloda gıdadan makineye, ev tekstilinden doğal taşa, kablodan bakıra kadar çeşitli sektörlerde ihracata imza atan birliğimiz üyeleri haziran ayından bu yana ihracat rakamlarımızın pozitife dönmesinde büyük rol oynadılar. Yılın ilk 8 ayında 160 ülkeye ihracat gerçekleştiren ihracatçılarımıza, ilimiz ihracatına sağladıkları katkılardan dolayı bir kez daha teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.