Denizlili ünlü anketçi, Migros yönetim kurulu üyesi oldu – D20Haber
05.10.2023, Perşembe
16 °C / 30 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. EKONOMİ
  4. /
  5. EKONOMİ
  6. /
  7. Denizlili ünlü anketçi, Migros yönetim kurulu...

Denizlili ünlü anketçi, Migros yönetim kurulu üyesi oldu

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 5 Eylül 2023 Salı - 09:25Güncelleme: 5 Eylül 2023 Salı - 09:25
Denizlili ünlü anketçi, Migros yönetim kurulu üyesi oldu

Denizlili ünlü anketçi Bekir Ağırdır, dev marketler zinciri Migros’ta yönetim kurulu üyesi olarak görev yapacak. Ağırdır’ın araştırma şirketi Konda’daki başkan yardımcılığı görevi de devam ediyor.

Halk TV’nin haberine göre, Konda Araştırma Genel Müdürü Bekir Ağırdır, Migros’un bağımsız yönetim kurulu üyesi oldu. Ağırdır, şirketin bir sonraki genel kuruluna kadar şirketin bağımsız üyesi olarak görevine devam edecek. Ağırdır’ın bağımsız üyeliğine ilişkin nihai kararı SPK verdi.

Konu ile ilgili Migros Ticaret AŞ’den Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan açıklamada 2Şirketimizin 24. 07. 2023 tarihli açıklaması ile duyurulan bağımsız yönetim kurulu üyeliğine, Sermaye Piyasası Kurulu’nun 04. 09. 2023 tarihinde tebliğ edilen görüş yazısı da dikkate alınarak, Migros Ticaret AŞ’nin yapılacak ilk genel kurul toplantısına kadar görev yapmak üzere Sn. Bekir Ağırdır’ın atanmasına karar verilmiştir” denildi.

Ticaret sicil gazetesi kayıtlarına göre, Bekir Ağırdır aynı zamanda Konda Araştırma Danışmanlık AŞ’nin yönetim kurulu başkan yardımcısı olarak görevine devam ediyor.

Öte yandan Anadolu Grubu’na bağlı Migros AŞ, perakende sektöründe Türkiye’nin en güçlü şirketi konumunu sürdürüyor. Köklü markanın Türkiye genelinde 3 bin 32 mağazası bulunuyor.