01.07.2022, Cuma
20 °C / 36 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. EKONOMİ
  4. /
  5. EKONOMİ
  6. /
  7. Ünlü ailenin tekstil fabrikası icradan satılacak

Ünlü ailenin tekstil fabrikası icradan satılacak

Haber Merkezi - 7 Eylül 2020 Pazartesi - 17:36 Ünlü ailenin tekstil fabrikası icradan satılacak

Denizli sanayisinin köklü kuruluşlarından Eke Tekstil Konfeksiyon Turizm Sanayi ve Ticaret A.Ş., girdiği ekonomik darboğazdan çıkamayınca, Organize Sanayi Bölgesi’ndeki fabrikası icra yoluyla satışa çıkarıldı. Hayırseverliğiyle de tanınan aile, Mükerrem-Mehmet Eke Ortaokulunu eğitime kazandırmıştı.

A- A+

Denizli Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren ve bir süredir ekonomik sıkıntılar yaşayan Eke Tekstil Konfeksiyon Turizm Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin fabrikası icra yıluyla satılacak. Denizli 1. İcra Dairesince satışa çıkarılan fabrikaya 12 milyon 388 bin 866 lira bedel biçildi.

Fabrikanın ilk satışı, Pamukkale Belediyesi’nin 15 Mayıs Mahallesi’ndeki mezat salonunda 1 Aralık Salı günü saat 14.00’te yapılacak. Talipli çıkmaması halinde ikinci satış 28 Aralık Pazartesi günü gerçekleştirilecek.

TÜRKİYE SIRALAMASINA GİRDİ, İHRACATIN YILDIZLARI ÖDÜLÜNÜ ALDI

Haberin DevamıReklam

Sektörünün önde gelen kuruluşlarından olan Eke Tekstil, 2016 yılında Ekonomist Dergisi’’nin “Anadolu 500” araştırmasında 443. Sırada yer almıştı. Şirket 2018 yılında da Denizli’de en fazla ihracat yapan firmalar arasına girmiş, DENİB tarafından plaketle ödüllendirilmişti.

AİLE BÜYÜKLERİ ADINA OKUL

Hayırseverliğiyle de bilinen Eke Ailesi, Sümer Mahallesi’nde eğitim öğretim veren okulu da Milli Eğitime kazandırmıştı. Mükerrem-Mehmet Eke Ortaokulunun açılışını dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan yapmıştı.

FAALİYET AMACINA UYGUN ALICILAR İHALEYE GİREBİLECEK

Öte yandan Organize Sanayi Bölgeleri Yasası gereğince, Eke Tekstil Konfeksiyon Turizm Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin icradan satışına katılacakların, taşınmazın tahsis amacına uygun faaliyet göstermeyi kabul etmeleri gerekiyor.