21.09.2021, Salı
20 °C / 34 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. EKONOMİ
  4. /
  5. EKONOMİ
  6. /
  7. Çiftçiye özel kredinin protokolü imzalandı

Çiftçiye özel kredinin protokolü imzalandı

Haber Merkezi - 3 Eylül 2021 Cuma - 15:34 Çiftçiye özel kredinin protokolü imzalandı

Denizli’de, çiftçilere özel tarımsal destek kredisi sağlamak üzere, Denizli-Merkez Ziraat Odası ile Vakıfbank arasında protokol imzalandı.

A- A+

Vakıfbank Denizli Şubesi, çiftçilerin tarla, arsa, traktör ve tarımsal ekipman satın alımları başta olmak üzere, finansman ihtiyaçları karşılayacak uygun faizli, minimum masraflı tarımsal kredi sağlamak için Denizli-Merkez Ziraat Odası ile imzalanan protokol imzaladı.

“ÇİFTÇİMİZE HAYIRLI OLSUN”

Denizli Merkez Ziraat Odası Başkanı Hamdi Gemici, zor ve sıkıntılı bir üretim sürecinden geçen çiftçinin ciddi anlamda finansman ihtiyacı doğduğunu ve imzaladıkları protokolle önemli bir kapı açıldığını söyledi. Gemici, şunları kaydetti:

Haberin DevamıReklam

“Denizli Merkez Ziraat Odası Başkanlığı olarak çiftçilerimizin işletme veya girdi teminindeki finansman ihtiyacına destek olabilmek, kolaylık sağlamak amacıyla çiftçimizin kredi kullanırken avantaj sağlayacak içerikler için görüştük. Sonucunda çiftçilerimizin yararına bir protokol hazırladık. Maalesef üreticimiz kuraklık başta olmak üzere öne çıkan sıkıntılar nedeniyle bu üretim sezonunu çok büyük kayıplarla kapatıyor. Küresel iklim değişikliğinin etkisiyle 50 yılın üzerindeki yaşanan kuraklığın etkisiyle çitçimizi baya mağdur oldu. Bu kredi sayesinde yeni üretim sezonunda çiftçilerimiz, inşallah ihtiyaç duyduğu sıcak parayı ama işletme ama girdi temininde kullanabilsin ve rahatlasın. Protokolümüzün Denizli’ye hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

“ÇİFTÇİ ODAKLI KREDİMİZ HAZIR”

Kredi içeriği hakkında bilgiler veren Vakıfbank Denizli Şube Müdürü Mehmet Beycan ise, “Ziraat Odamız ile birlikte hazırladığımız protokol çerçevesinde uygun faiz oranları ve masraflarla çiftçimize tarımsal faaliyetlerini yürütmek üzere işletme kredisi, traktör, makine, arazi, arsa ve tarla alımlarına yönelik finansman olanağı sağlayan protokole imza attık. Umarım Denizli halkımıza ve Denizlili çiftçilerimize hayırlı olur. Denizli Ziraat Odası Başkanımız Hamdi Gemici’nin gösterdiği hassasiyet ve duyarlılık nedeniyle kendisine çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.